Szabálytalan ütközés miatt tiltották el a Sportklub védőjét

Székely Sport 2021. október 29., 13:39 utolsó módosítás: 2021. október 29., 13:46

Gyenisz Kuljas, a Csíkszeredai Sportklub játékosa nem lesz bevethető a Fehérvári Titánok és a Dunaújvárosi Acélbikák elleni idegenbeli mérkőzéseken. Az orosz hátvédet szabálytalan, sérülésveszélyes ütközés miatt tiltotta el az Erste Liga fegyelmi bizottsága.

Kuljast pihenőre küldte a fegyelmi bizottság Fotó: Veres Nándor

Súlyos szabálytalanságot követett el Gyenisz Kuljas a csütörtök esti UNI Győri ETO HC–Csíkszeredai Sportklub Erste Liga-mérkőzésen. A székelyföldi vendégek 38 éves védője a találkozó 40. percében kíméletlenül leütközte a palánk mellett a házigazdák egyik játékosát.

A játékvezetők Kuljast könyökhasználatért két percre kiállították, de a liga fegyelmi bizottsága további szankciókat is alkalmazott a kék-fehérek 28-asával szemben.

„Denis Kulyash korongot már nem birtokló ellenfelével ütközött. Az ütközés során könyökét felemelve, ellenfelét közvetlenül a fején találta el. A megmozdulás elkerülhető, felesleges és sérülésveszélyes volt. A játékvezetőknek a játékost az IIHF 48. szabályát alkalmazva kellett volna büntetni.

A fegyelmi bizottság a fejre, nyakra irányuló támadás miatt a Sport Club Csíkszereda játékosát 2 Erste Liga mérkőzésről eltiltja” – olvasható a bizottság határozatában.

Videó: Magyar Jégkorong Szövetség

Ennek értelmében Kuljas nem léphet jégre pénteken 19.40-től a Fehérvári Titánok, illetve vasárnap 18 órától a Dunaújvárosi Acélbikák elleni találkozókon.

A Sportklub túlórás, 3–4 arányú sikerrel kezdte Győrben a szezonbeli második magyarországi túráját, a Hozó Levente által irányított együttes hétfőn a MAC HKB Újbudával is összecsap.