A Csíkszeredai Sportklubnál megtalálták az elmúlt hónapban távozó kanadai sikerkovács, Jason Morgan utódját. Az Erste Ligában aranyérmes székelyföldi alakulat szakmai munkájának irányítását a skandináv jégkorongban jártas szakember, Magnus Sundquist veszi át – jelentették be hétfőn a Sportklub hivatalos közösségi oldalán.
Az 55 éves tréner legutóbb a svéd másodosztálybeli Modo Hockey gárdájánál dolgozott, ezt megelőzően a svéd élvonalbeli (SHL) Brynas IF, illetve a második vonalban érdekelt Tingsryds AIF vezetőedzője volt.
Sundquist eddigi 16 éves edzői pályafutása során norvég, illetve dán klubokkal is szerződésben állt, Dániában ugyanakkor a szövetségnél is tevékenykedett, az U20-as nemzeti együttesnél segéd-, az U16-os gárdánál vezetőedzőként számítottak rá.
Világos kell legyen és az is lesz, mit várok el. Napról napra jobbak kell legyünk, fokozatosan előre kell lépnünk a saját rendszerünkben, egyre magabiztosabbak kell legyünk, ez növelni fogja az önbizalomszintünket is. Remélem a tudásommal hozzá tudok járulni – az érett, topjátékosok segítségével – a fiatal tehetségek fejlődéséhez is” – mondta el edzői filozófiájáról a Sportklub oldalán megosztott bemutatkozó interjúban.
A legmagasabb svéd edzői képesítéssel rendelkező Magnus Sundquistnek más ligákból is voltak ajánlatai, de elmondása szerint tetszett neki, amit a Sportklubnál felvázoltak. Úgy érzi, találnak az elképzeléseik, így annak ellenére is elvállalta a kihívást, hogy a liga színvonala alacsonyabb, mint ahol eddig edzősködött.
Reméli, a következő szezontól a nézők visszatérhetnek a lelátóra, a korábbi játékosai rendkívül elismerően beszéltek a csíki szurkolókról, akiktől azt kéri, a szezon közben legyenek türelmesek, hogy megvalósíthassák a célkitűzéseket.
„Nyerni akarok, nyerni akarunk legyen az játékos, edző, szurkoló, a klub maga. Egyet megígérhetek, keményen dolgozunk, és kiteszünk mindent a jégre!” – üzente a frissen kinevezett svéd vezetőedző.
Kétgólos vereséget szenvedett hazai pályán az FK Csíkszereda a FC Argeș ellen a labdarúgó Szuperliga 19. fordulójában. A piros-feketék ezúttal nem találták el a kaput, így a vendégek megérdemelten vitték el a három pontot Csíkszeredából.
Magabiztos idegenbeli sikert aratott a Sepsi OSK a labdarúgó 2. Ligában, Ovidiu Burcă együttese vasárnap délben végig kontrollálta a CS Tunari elleni összecsapást, a főszereplő pedig ismét a spanyol Nacho Heras volt.
Szándékosan nekihajtott egy másik autónak, ezáltal egy 21 éves fiatalember, valamint annak egyéves és négyhónapos lánya életét oltotta ki az a 38 éves Ialomița megyei férfi, akit Nagy-Britanniában azonosítottak és vettek őrizetbe a hatóságok.
A román sajtó figyelmét is felkeltette a magyar miniszterelnök szombati kijelentése, amely szerint a jövő évi országgyűlési választás lesz az utolsó a közelgő háború előtt.
Gőzerővel építik a fejlesztő és a helyi hivatalosságok által Erdély legnagyobb kiskereskedelmi (retail) parkjának nevezett, több mint 100 millió euróból megvalósítandó létesítményt Szászfenes község területén.
A románok elsöprő többsége szereti a hazáját és büszke Romániára. „Ki az a Sara?” – liszttel és egyéb alapélelmiszerekkel dekorálta ki volt párja autóját egy nő.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!