A női hoki 1998 óta szerepel az olimpia műsorán, a magyarok eddig a közelébe sem jutottak a kijutásnak.
Közel tíz éve még a világ negyedik vonalában játszottak, azóta sikerült a világ legjobb tíz csapata közé kerülni, és játszani az elit vb-n.
A magyar férfi csapat utoljára 1964-ben játszott olimpián, és az már augusztusban eldőlt, hogy a 2022-es játékokra nem jut ki.
A csapat vasárnap érkezett meg Chomutovba, a selejtező csütörtökön kezdődik, az ellenfelek sorrendben: csütörtökön délben Lengyelország, szombaton este Norvégia és vasárnap délután Csehország.
A papírforma és a világranglistás helyezések alapján a zárónapi cseh–magyar dönthet a továbbjutásról.
A calgaryi vb-n, augusztus 22-én a csehek 4–2-re győztek, és később a hetedik helyen zártak, míg a története első elit vb-jén szereplő magyarok a kilencedikek lettek, Dániát előzték meg.
A Haley-együttes a múlt héten két felkészülési mérkőzést játszott Győrben a vb-hatodik japánokkal, előbb sikerült nyerni 3–1-re, majd szerdán a vendégek 5–2-vel vágtak vissza.
A szövetségi kapitány jelezte, a chomutovi tornán is lesz olyan – szombaton és vasárnap –, hogy 24 órán belül kétszer kell játszani. A japánok ellen az első felvonáson időbe telt, mire felvették a tempót, a másodikon viszont remekül kezdtek. Csak éppen a második összecsapáson idővel kiütközött a fizikai és mentális fáradtság, és az ellenfél nyomására nem tudtak válaszolni.
Az a cél, hogy tartósan magas szinten játsszunk, de természetes, hogy van visszaesés. Az első meccsen hibátlan volt az emberhátrányos védekezés, a következő találkozón két gólt is kaptunk így. Emberelőnyben pont fordítva volt: az első nap nem sikerült betalálni, a másodikon kétszer is ilyen helyzetből” – fogalmazott a kapitány a szövetség honlapján.
Hozzátette: a hibákból sokat lehet tanulni, az emberhátrányban még keresi a tökéletes párokat, és biztosan mindenki mindent belead majd a jégen.

A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.
Nyolc fiatal jégkorongozó kerül be az Erste Liga és romániai bajoki címvédő Gyergyói Hoki Klub csapatába, és hazai edzők dolgoznak mostantól a szakmai stábban. A piros-fehérek tavalyi keretéből és a szakemberek közül is rangos nevek távoztak.
Baleset történt Csíkszereda Csíkszentkirály felőli kijáratánál szombat este, rövid ideig torlódás alakult ki az érintett szakaszon.
A Ceutából érkező felvételek bizonyítják, hogy az ellenőrzés nélküli illegális bevándorlás konkrét veszélyt jelent az európai határok biztonságára – hangoztatta Giorgia Meloni olasz kormányfő.
Kevesen vállalkoznának arra, hogy kerékpárral átszeljék Európát. Zsigmond István kolozsvári nőgyógyász szakorvos azonban éppen ezt tette: Lisszabonból indult útnak, és huszonöt nap alatt, közel négyezer kilométer megtétele után érkezett haza Kolozsvárra.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!