„Sportigazgatóként nagyon sokrétű feladatom lesz. Az új saját utánpótlás-nevelési központunk létrehozása és tevékenységének megszervezése, az új jégpályánk felépülésével megnyíló teljesen új lehetőségek leghatékonyabb kihasználása a felnőtt csapat és az utánpótlás fejlesztése érdekében, illetve az osztrák ICEHL hokiligához faló csatlakozás előkészítése. Erre kaptam egy nagyon megtisztelő felkérést a klubunk tulajdonosaitól. Ezek meghatározó szintű változások lesznek a gyergyói jégkorong életében, és olyan szakmai kihívás számomra, amely úgy gondolom annak a szakmai munkának a visszaigazolása, amelyet az elmúlt négy évben kollégáimmal együtt itt folytattunk” – vázolta Szilassy Zoltán.
Egy olyan klubmodell megvalósítása következik az új sportigazgató koordinálása mellett, amely például Székesfehérváron, illetve Salzburgban működik. A következő szezonban a GYHK az Erste Liga mellett az U21-es magyar bajnokságba is benevez, és ez az együttes fog szerepelni a romániai felnőtt bajnokságban is.
A két együttes között pedig átjárhatóság lesz, az edzők döntése alapján a fiataloknak lesz lehetőségük az Erste Ligás gárdában játszani, illetve az első keret játékosai is segíthetik a farmcsapatot. Emellett az U18-as és U16-os magyar bajnokságban is elindul a Gyergyói Hoki Klub a romániai versenyrendszer mellett.
Szilassy Zoltán egyik első feladata az volt, hogy megtalálja az utódját, új stábot szerződtessen a csapathoz, olyant, amely továbbra is eredményessé tudja tenni a GYHK-t. Az új edzőpárossal már meg is született a megállapodás, hamarosan bejelentik, hogy kik is ők.
„A játékoskeret 90 százalékban készen áll, már egy ideje dolgozunk az erősítéseken. És ezt most már az új edzőkkel közösen tesszük. A keret változásai már az ő javaslataiknak figyelembevételével történnek, de a végső döntéseket a sportigazgató hozza meg, vagyis én. Hosszú távon kell gondolkodnunk, amellett, hogy újra sikeresek akarunk lenni az Erste Ligában, 2026–2027-es szezonra készen kell állnunk az ICEHL-ben indulásra” – összegzett Szilassy.
Sportigazgatóként továbbra is jobbkezeként számíthat Góga Attilára, akinek feladata logisztikai jellegű lesz, azaz megszervezni, koordinálni minden olyan tevékenységet, ami ezzel kapcsolatos.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!