A magyar bajnoki címvédő Ferencváros kedden este 4–0-ra győzött Újpesten, és 2:0-s összesítéssel bejutott a magyar jégkorong ob I elődöntőjébe. A második helyen kiemelt Debreceni EAC két napja nyert Dunaújvárosban, kedden pedig a 16. percben 3–0-ra elhúzott, és a folytatásban sem adott esélyt riválisának. A 37. születésnapját ünneplő Hetényi Zoltán 22 védéssel zárt.
A Miskolci DVTK Jegesmedvék vasárnap Székesfehérváron győztek, a második meccsen egészen a 38. percig nem esett gól. Ekkor Szathmáry Simon talált be, és mint kiderült, ez az egy találat döntött.
A keddi három vesztes – és kieső –, az Újpest, a Dunaújváros és a Fehérvár egyetlen egy ütött gólra sem volt képes.
Az Erste Liga alapszakaszában a magyar csapatok egymás közötti mérkőzéseinek alapján kialakított ob I-es tabellát a Budapest Jégkorong Akadémia HC nyerte, amely így automatikusan az elődöntőbe jutott, a többi hat együttes pedig két győzelemig tartó párharcot vívott.
Magyar jégkorong Ob I, az elődöntőbe jutásért, 2. mérkőzések:
Debreceni EAC–Dunaújvárosi Acélbikák 4–0 (3–0, 1–0, 0–0).
A párharcot 2:0-s összesítéssel a DEAC nyerte.
Miskolci DVTK Jegesmedvék–FEHA19 Székesfehérvár 1–0 (0–0, 1–0, 0–0).
A párharcot 2:0-s összesítéssel a DVTK nyerte.
Újpesti TE–FTC–Telekom 0–4 (0–2, 0–0, 0–2).
A párharcot 2:0-s összesítéssel az FTC nyerte.
A pénteken rajtoló elődöntőben BJA (1.)–FTC (5.) és DEAC (2.)–DVTK (3.) párharcot rendeznek, ugyancsak az egyik fél második sikeréig. A második összecsapásokat vasárnap, az esetleges harmadik találkozókat hétfőn játsszák.
A február 26-án kezdődő finálé viszont már három nyert meccsig tart majd. A játéknapok: február 26., 28., március 2., továbbá, ha kell, akkor március 4. és 6.
Súlyos következményekkel járt Radu Petrescu számára a Petrolul Ploiești–FC Argeș mérkőzésen elkövetett hibája. A román sajtó információi szerint a játékvezetőt 12 fordulóra tiltották el, így számára véget érhetett az idei Szuperliga-szezon.
A korábbi információk alapján még úgy tűnt, hogy a Sepsi OSK Ilfov megyei kiszállását élőben közvetítik a televízióban, végül azonban mégsem tűzték műsorra. A háromszéki klub ugyanakkor megoldást kínál a szurkolóknak, hogy megnézhessék a meccset.
Kasszásnőt ért bántalmazásról számoltak be lapunknak, amely az egyik sepsiszentgyörgyi nagyáruház önkiszolgáló részlegénél történt. A rendőrségnél megerősítették, hogy vizsgálatot indítottak az ügyben.
Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szobor melletti robbantás után mentették fel.
Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul szobor melletti robbantás után mentették fel.
Hiába mérséklődött az infláció, tovább emelkednek az árak. Online kihívás miatt gyújtott fel egy autót egy 15 éves brassói tinédzser.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!