A magyar szövetség (MJSZ) honlapjának péntek reggeli beszámolója szerint a nemzeti csapat augusztus 18-án kezdi a felkészülést, amelynek részeként augusztus 21-én Bécsben Ausztria ellen edzőmérkőzést vív.
Ezt követően repül Rigába, ahol augusztus 26. és 29. között a házigazda lettek mellett az olaszokkal és a franciákkal találkozik, a kvartettből a győztes szerepelhet a 2022-es, pekingi téli játékokon.
A keretben három kapus, nyolc védő és 14 csatár található, ott vannak azok a légiósok is – Bartalis István, Galló Vilmos és Sebők Balázs –, akik klubelfoglaltságaik miatt nem lehettek ott 2019 februárjában Nottinghamben, ahol a nemzeti együttes kivívta a továbbjutást az utolsó selejtezőkörbe.
„Az egész éves felkészülés alapján az áprilisi programot az olimpiai selejtező főpróbájának tekintettük, a keretet is ennek alapján raktuk össze áprilisban. A koronavírus-járvány hullámai miatt most lesz először lehetőségünk teljes kerettel dolgozni, amit nagyon várunk” – fogalmazott Vas Márton általános igazgató.
Hozzáfűzte: nyáron mindenki a saját egyéni vagy a csapata által irányított erőnléti edzéstervet végezhette, hogy legjobb formájában érkezhessen a felkészülésre.
„A célunk továbbra is az, hogy szövetségi kapitányunk játékstratégiáját és struktúráját megvalósítsuk, a játékosainkból kihozzuk a magyar csapatra jellemző harcos, csupaszív, önfeláldozó játékot. Mindenki legnagyobb álma, hogy egyszer olimpián szerepelhessen, ezért lépésről lépesre, meccsről meccsre haladva törekszünk a maximumra” – hangsúlyozta Vas Márton.
A rigai olimpiai selejtezők menetrendje (magyar idő szerint):
Augusztus 26., csütörtök, 15.30: Franciaország–Magyarország
Augusztus 26., csütörtök, 19.30: Olaszország–Lettország
Augusztus 27., péntek, 16.00: Franciaország–Olaszország
Augusztus 27., péntek, 20.00: Lettország–Magyarország
Augusztus 29., vasárnap, 13.00: Magyarország–Olaszország
Augusztus 29., vasárnap, 17.00: Lettország–Franciaország
Furcsa helyzet állt elő a két székelyföldi jégkorongcsapat kedd esti párharcát megelőzően: a Csíkszeredai Sportklub törzsszurkolói jóval kevesebb belépőhöz jutottak, sokan lemaradnak a Gyergyói Hoki Klub elleni rangadóról.
Kijelölték a romániai U20-as jégkorong-válogatott világbajnoki keretét, amely a januárban Bukarestben rendezendő Divízió 2/A jelű vébén szerepel. A tornán sem a Csíkszeredai Sportklub, sem a Csíkszeredai ISK nem lesz képviselve.
Újabb tűzeset történt Kászonjakabfalván: az elmúlt éjszaka leégett a plébánia csűrje. Mindössze tíz nappal korábban, ugyanitt, a templom közvetlen közelében egy fatároló semmisült meg. Két hónapon belül ez már a harmadik, helyi egyházat érintő eset.
A volt román raliversenyző, Titi Aur elmagyarázta, hogy Pitești-Craiova autópályán történt pénteki tömegkarambol – amelyben 12 autó és 32 személy volt érintett – oka az úgynevezett „nyájszellem” volt.
Harmincöt éve szolgál Marosszentgyörgyön, nemrég jelent meg a századik verseskötete, és december elején a prefektúra is kitüntette a közösségért végzett szolgálatáért. Baricz Lajos római katolikus plébánossal a szolgálatáról és az ünnepről beszélgettünk.
Petri György költőnek avattak emléktáblát két nyelven az egyik kolozsvári Petry hús- és hentesáruboltban, és ez a legelvontabb és legjobb dolog, ami 2025 végén történhetett.
Karácsony és szilveszter között, hétvégén zajlott a Felcsíki Műjégpályán a 21. alkalommal megtartott falutízesek hagyományos jégkorongcsatája, a Csíkdánfalva Kupa.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!