A Nokia Arénában 8000 néző volt jelen, ebből közel ezren voltak magyar szimpatizánsok, és remek hangulatot varázsoltak a szombati nyitómeccsen. Ahogy várni lehetett, Bálizs Bence kapusnak volt dolga bőven, az első magyar kísérletre öt percet kellett várni.
Az északiak NHL-es sztárja, Nikolaj Ehlers kezdte a gólgyártást, majd a találkozó derekán folytatta ugyancsak emberelőnyben. A becsületgólt Sofron István, a Csíkszeredai Sportklub játékosa lőtte a 47. percben, ám Morten Poulsen bombája utat talált a hálóba.
Bálizs Bence végül 41 védéssel zárt. Ez volt a 63. egymás elleni ütközet és a 28. dán siker, azonban az utóbbi tíz mérkőzésből már a kilencedik.
A magyarok vasárnap 12 óra 20 perckor az amerikaiakkal találkoznak, ők a pénteki nyitányon 4–1-re legyőzték az olimpiai és világbajnok, házigazda, világranglista-vezető finneket.
Jégkorong világbajnokság, A csoport (Tampere), 1. forduló:
Dánia–Magyarország 3–1 (1–0, 1–0, 1–1).
Gól: Ehlers (16., 30.), Poulsen (52.), illetve Sofron (47.).
Franciaország–Ausztria 2–1 (1–0, 0–0, 0–1, 1–0) - hosszabbítás után.
Véget ért Anderson Ceará átigazolási huzavonája: az FK Csíkszereda előző idényének egyik legjobb játékosát csütörtök este bemutatta új klubja, az egyiptomi National Bank of Egypt SC.
Pont került Anderson Ceará hosszú ideje húzódó átigazolási történetének végére: a brazil labdarúgó az egyiptomi National Bank of Egypt SC játékosa lett. Az átigazolás részleteiről Rédai Attila, az FK Csíkszereda sajtófőnöke számolt be a Székely Sportnak.
Mintegy két hete egy firenzei egészségügyi, illetve Caritas-ellátóközpontban tartózkodik egy iratok nélkül talált nő, aki egészségi problémái miatt nem emlékszik személyes adataira. Azt mondja, Erdélyből származik, családját keresik.
Oláhszentgyörgy nagy múltú fürdőváros, egykori szállodái azonban vagy bezártak, vagy csak részben működnek. A helyi önkormányzat közberuházásokban látja az újjáéledés lehetőségét: korszerű gyógykezelő központot és wellnesskomplexumot hoznának létre.
Nem folytatja pártpolitikai szerepvállalását, sem a Romániai Magyar Egységpárt (RMEP) létrehozását Kátai István, az első erdélyi Tisza-sziget alapítója. Ezt ő maga jelentette be vasárnap egy, a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.
Egyre több kolozsvári polgárnak szúrja a szemét a Sétatéren immár tizenegyedszerre megszervezett gigafesztivál. Pedig minden remek lenne, ha a városvezetés betartatná a fesztiválos magánvállalkozókkal a minimális szabályokat.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!