„Ugyanolyan érzésem volt, mint amikor az olimpiai selejtezőn hátulról kaptam egy ütést, és nyakkal belerepültem a palánkba. Akkor gerincvelő-rázkódást állapítottak meg, most pedig az MRI-vizsgálat gerincsérvet mutatott ki, amely az ideget is éri” – idézi a Magyar Jégkorong Szövetség honlapja a játékost.
A sérülés következtében hirtelen mozdulatokra az ideg blokkol, ami a mozgásszervekre is kihat. Sofron szerint jelen állapotában túl nagy kockázatot jelentene a játék, különösen az ő harcias, ütközésekkel teli stílusában.
„Sokat kell foglalkoznom a gerincemmel, hogy a sérvet visszaszorítsuk. Ez lehet műtéti vagy más kezelési módszer, de a cél a teljes mozgástartomány visszanyerése” – tette hozzá.
Bár az utóbbi napokban több szakember segítségét is kérte, végül – a maradandó sérülés veszélye miatt – fájó szívvel, de lemondott a világbajnoki szereplésről.
A válogatott keretének további változása, hogy a kapusok létszáma is csökkent: Halász Béninek megköszönték a munkáját. Emellett Szongoth Domán csatlakozott az U18-as válogatotthoz, amely vasárnap kezdi meg szereplését a székesfehérvári divízió 1/A-s világbajnokságon. A tornát követően újra visszatér a felnőtt válogatott edzőtáborába.
Győr, Szombathely: telt ház
A magyar jégkorong-válogatott sikerrel kezdte a VELETEK BÁRHOVA-TURNÉ-t: Székesfehérváron 5–1-re, Ajkán 4–2-re győzte le Ausztria együttesét. A felkészülési következő állomásai Győr és Szombathely lesznek, ahol Norvégia lesz az ellenfél. A csapat április 18-án Győrben, másnap pedig Szombathelyen lép jégre – mindkét helyszín telt házas lesz, és mindkettő először ad otthont felnőtt válogatott mérkőzésnek, akárcsak az ajkai találkozó.
A felkészülés Miskolcon folytatódik, ahol április 25-én és 26-án a dán válogatott látogat Magyarországra. Május 2-án a káposztásmegyeri Vasas Jégcentrumban Szlovénia ellen folytatódik a sorozat, majd május 6-án a Kanada elleni rangos találkozó következik az MVM Dome-ban.
Az elitvilágbajnokság herningi csoportjában Magyarország május 10-én Németország, 11-én az Egyesült Államok, 13-án Kazahsztán, 15-én Csehország, 16-án Dánia, 18-án Svájc, 19-én pedig Norvégia ellen játszik. A nyolccsapatos csoport utolsó helyezettje kiesik, a legjobb négy bejut a negyeddöntőbe.
Bár a klub hivatalos megerősítése még várat magára, a Székely Sport információi szerint eldőlt: két neves magyar középpályással, Kleinheisler Lászlóval és Tajti Mátyással is megegyezett a Szuperligában szereplő FK Csíkszereda.
Sima gyergyói továbbjutásra utalt a papírforma, ehhez képest nem ez történt. Adorján Örs hőssé vált, bevédte a Steauát a jégkorong Román Kupa döntőjébe. A GYHK csak a harmadik helyért játszik vasárnap.
Kivonultak az elégedetlen adófizetők szombaton Csíkszereda főterére, hogy így jelezzék: tiltakoznak a magas adók ellen. Ez már a második megmozdulás a hargitai megyeszékhelyen a szerdai „flash-mob” után.
Az Erdélyi Református Egyházkerület megfontolja, vagy elgondolkodik azon, hogy kilép a Református Egyházak Világközösségéből, vagy felfüggeszti tagságát – jelentette ki Kolumbán Vilmos, az egyházkerület püspöke szombaton az M1 aktuális csatornán.
A reformáció genfi emlékművétől kőhajításnyira fekvő gyülekezeti házban ma is hangzik a magyar ige. A svájci városban Dániel Levente erdélyi ösztöndíjasként szolgál, amely a magyar diaszpóra számára egyszerre lelki otthon, kulturális kapaszkod&oac
A nagyváradi premontrei apát kilakoltatásáról szóló bírósági döntés félelmetes képet fest az igazságszolgáltatás állapotáról, és az államérdekből elkövetett jogtiprásról.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!