Simán nyerték a galaci kupamérkőzést a Háromszéki Ágyúsok

Dobos László 2024. október 25., 21:01 utolsó módosítás: 2024. október 25., 21:03

Magabiztos győzelmet aratott pénteken este a Háromszéki Ágyúsok hokicsapata Galacon. Kertész Zoltán tanítványai négy góllal verték a házigazdákat a jégkorong Román Kupa csoportkörében.

A csoportja élére állt a székelyföldi csapat Fotó: Facebook/Háromszéki Ágyúsok

Ezen a mérkőzésen a házigazdáktól hiányzott Patrik Machala, a vendégek pedig különböző okok miatt nem tudták nevezni Molnár Zoltánt és Horváth Pált. Bár a statisztikák szerint a házigazdák többet lőttek kapura, a helyzeteiket jobban kihasználó székelyföldi együttes négy góllal nyert, és ezzel csoportja élére állt a kupasorozatban.

A két csapat szombaton este is megmérkőzésik, azt a találkozót is Galacon rendezik, azonban az összecsapás a bajnokság alapszakaszába számít.

Jégkorong Román Kupa, B csoport:
Galaci CSM–Háromszéki Ágyúsok 0–4 (0–1, 0–2, 0–1).
Gólszerzők: Antal Előd (15.), Gecse Olivér (26. és 40.) és Nagy Tamás (53.).
Kapura lövészek: 31–29.
Büntetőpercek: 8–10.
Játékvezetők: Rácz Szilárd és Andrieș Gheorghieș, illetve Cristian Lungeanu és Borsos Barna.

Galaci CSM: Onodi Ottó, Bogdan Enache (kapusok) – Timur Raszulov, Hildebrand Szabolcs, Vitalij Kiricsenko, Benedek Roland, Silló Huba (első sor); Cătălin Berdilă, Luka Zorko, Lukas Zukauskas, Egidijus Binkulis, Bănceanu Levente (második sor); Ráduly Norbert, Boldizsár Cristian, Remus Gheorghe, Szőcs Attila, Danalizi Vilmos Gergő (harmadik sor); Gabriel Buleandra, Andrei Gabriel Brandabur, Cezar Gheorghe, (negyedik sor). Stáb: Július Pénzeš (vezetőedző), Cornel Chirita (másodedző).

Háromszéki Ágyúsok: Béres Szilárd, László Arnold (kapusok) – Szabó Zsolt Ákos, Nagy Tamás, Márton Koppány, Molnár Zsombor, Részegh Zsolt (első sor); Antal Előd, Ferencz Szilárd, Gecse Olivér, Róth Zoltán, Antal László (második sor); Kernászt Máté, István Sándor, László Hunor, Szőcs Zalán, Görbe Tivadar (harmadik sor); Barkó Gergely, Király Ádám. Vezetőedző: Kertész Zoltán.