Amint Nagy Attila, az SZJA igazgatója elmondta, az újonnan kialakított központoknak felszerelést adományoznak a kezdő jégkorongozók (U8-as és az U10-es korosztály) számára, ami által segítik a toborzást, és kezdő löketet adnak a rendszernek.
Hangsúlyozta, Marosvásárhelyen és a megyében óriási az érdeklődés az általuk elindított jégkorong-oktatás kapcsán, aminek az első fázisa a korcsolya oktatás, erre több mint kétszázan jelentkeztek.
„Már most eléggé látványos a fejlődés, meggyőződésem, hogy a jövőben ez még erősebbé válik, amikor a gyerekek megtapasztalják az igazi jégkorongozást és jobban belekóstolnak ebbe a sportágba. Köszönjük a magyar államnak a támogatást, mert nélkülük nem jött volna létre ez a fejlesztés, továbbá a helyieknek, a Maros Megyei Tanácsnak, a Visit Maros és a Felső-Marosmenti Leader Egyesületnek a segítséget” – nyilatkozta Nagy Attila.
Rövid másodosztályú száműzetés után emelt fővel tér vissza a román labdarúgás élvonalába a Sepsi OSK. A gyors visszajutás örömét beárnyékolják az anyagi nehézségek. Exkluzív interjúnkban Diószegi László nyíltan beszél a Szuperliga jelentette kihívásokról.
Váratlan jelenet zavarta meg a Szebeni Kerékpáros Körverseny harmadik szakaszát: egy medvebocs szaladt át az úton közvetlenül a mezőny élén haladó versenyzők előtt.
Rövid ímélben értesítették Dolhai Istvánt, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezetőjét, hogy július végéig láthatja el főkonzuli teendőit.
Elkészült a romániai magyar tannyelvű középiskolák idei érettségi rangsora. A végzősök átlageredményei alapján összeállított toplista a legjobb intézmények mellett azt is megmutatja, hol érettségiztek a legtöbben, hol született a legtöbb 10-es eredmény.
A bíróságon folytatódhat a Bihar megyei magyar közélet egyik legrégebbi politikai konfliktusa: Szabó Ödön pert indított Csomortányi István ellen. Az RMDSZ-es politikus rágalmazásról beszél, az EMSZ-alelnök szerint a per célja az elhallgattatása.
Hétvégén érkezik az enyhülés, de hosszú távon kéne gondolkodni, ha fel akarunk készülni a további hőségekre.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!