Salló Alpár 1994. május 30-án született Csíkszeredában, és két kisebb kitérőt leszámítva végig csíki színekben hokizott. Salló a 2011-12-es szezonban a német ifiligában (DNL) játszott a Krefelder EV csapatában, a 2014-15-ös szezonban pedig egy pár mérkőzésig az akkor Progym nevet viselői gyergyói együttes játékosa volt. Továbbá, szerepelt a romániai U18-as, U20-as és felnőtt válogatottakban.
Salló Alpár túl van egy nagyon súlyos baleseten, amelyet 2022 áprilisában szenvedett a Ferencváros elleni hazai mérkőzésen. „Kitartásának, eltökéltségének és hitének köszönhetően a mi ötvenötösünk balesete után a 207. napon újra jégre lépett, és aznap csak neki ragyogott a nap.
– olvasható a Sportklub közösségi oldalán a vele készült interjúban.
A Csíkszeredai Sportklubnak a 2023–2024-es szezonra Salló Alpár mellett további 13 játékossal van szerződése: Láday Tamással, Becze Tihamérral, Fodor Csanáddal, Rokaly Norberttel, Rokaly Szilárddal, Péter Balázzsal, az amerikai Cody Milannal, a kanadai Aidan Brawn-nal, Reisz Áronnal, Eduard Cășăneanuval, Bajkó Csongorral, az olasz állampolgársággal rendelkező amerikai Brandon McNally-vel és a kanadai Fabrizio Riccivel.
A 2023–2024-es jégkorong Erste Liga alapszakasza szeptember 29-én, a Csíkszeredai Sportklub–Gyergyói Hoki Klub székely rangadóval kezdődik.
Hatályba lépett az a jogszabály, amely biztosítja, hogy a román kézilabda-válogatott mérkőzéseit ingyenesen közvetítsék a televíziók. Az erről szóló törvényt Nicușor Dan államfő írta alá, miután azt korábban a parlament is elfogadta.
Második felkészülési mérkőzését is lejátszotta ausztriai edzőtáborában az FK Csíkszereda. Szabó István együttese ezúttal 2–1-re kikapott a cseh élvonal újoncától, az FC Zbrojovka Brnótól.
Harmincezer lejt tartalmazó elvesztett övtáskát talált meg, majd tartott meg jogtalanul egy 37 éves férfi Sepsiszentgyörgyön. A rendőrök a pénz jelentős részét visszaszerezték, az ügyben lopás miatt folyik nyomozás.
Ritka történelmi „időrétegekre” bukkantak a régészek a Iași megyei Ursoaián: miközben egy hatezer éves, a Cucuteni kultúrához tartozó település nyomait kutatták, második világháborús tüzérségi lőszereket is találtak a kukoricásban.
Románia legfőbb ügyésze pénteken leszögezte, hogy egy jogállamban az ügyészek nem a közvéleménynek, a politikai érdekeknek vagy a médiakampányoknak tartoznak felelősséggel, hanem kizárólag a törvényeknek.
Nem mindegy, hogy milyen kézben marad a hátrahagyott református örökség – Makkai Péter református lelkész, korábbi szociális államtitkár előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!