Az asiagói PalaOdegar Arénában közel 1200 néző előtt csapott össze hétfőn késő este a két gárda, ahol az olasz válogatott már az első harmadban megszerezte a vezetést Noah Frick révén, majd fokozatosan növelte előnyét, és végül magabiztos, fölényes győzelmet aratott. A romániai csapat igyekezett helytállni, de az olaszok fölénye végig érezhető volt.
Olaszország–Románia 6–0 (1–0, 3–0, 2–0).
Gólszerzők: Noah Frick 2, Luca Cortese, Philipp Winkler, Josef Prast és Jacopo De Luca. Kapura lövések: 37–16. Büntetőpercek: 6–4.
A második játéknap további eredményei: Horvátország–Kína 4–3 – büntetőlövések után (2–0, 1–2, 0–1, 0–0, 1–0) és Nagy-Britannia–Hollandia 1–0. Korábbi eredmények: Kína–Románia 4–1, Nagy-Britannia–Horvátország 2–0, Olaszország–Hollandia 6–1.
Az állás: 1. Olaszország 6 pont (12–1), 2. Nagy-Britannia 6 pont (4–0), 3. Kína 4 pont, 4. Horvátország 2 pont, 5. Hollandia 0 pont (1–7), 6. Románia 0 pont (1–10).
A román válogatott számára a következő, szerdán, április 16-án esedékes Hollandia elleni összecsapás kulcsfontosságú lesz a bennmaradás szempontjából. A hollandok szintén két vereséggel állnak, így a találkozó gyakorlatilag a kiesés elkerüléséről dönthet. A torna győztese feljut a Divízió 1/B csoportjába, míg az utolsó helyezett kiesik a Divízió 2/B-be.
Diószegi László klubelnök csalódott amiatt, hogy a Sepsi OSK először kapott gólt és vesztett pontokat a 2. Liga rájátszásában, de bízik benne, hogy a folytatásban a bírói tévedések nem befolyásolják sorsukat. A tulajdonos a klub jövőjéről is nyilatkozott.
Óriási küzdelemben dőlt el a jégkorong Erste Liga döntőjének ötödik mérkőzése. A Gyergyói Hoki Klub kevesebb, mint két másodperccel a rendes játékidő vége előtt bevitte a győztes döfést és megvédte a címét.
Nyolc nap után hazaengedték a kórházból a húsvéthétfőn megtámadott, közel nyolcvanéves férfit. A felsőrákosi bántalmazás nemcsak testi sérüléseket okozott: a faluban azóta sokan kiszolgáltatottságot, bizalmatlanságot és dühöt éreznek.
Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakciójának vezetésére – jelentette be a választáson győztes Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon. A politikus erdélyi származású, Nagyszalontán született.
Már nem áll Octavian Goga heves antiszemitizmusáról hírhedt egykori román miniszterelnök mellszobra Jászvásár egyik közterén – adta hírül a Ziarul de Iaşi.
Miközben az országban elszabadultak az árak, a parlament menzáján továbbra is hét lej egy csorba. Hátba lőtték a tárgyalására igyekvő román bérgyilkost Spanyolországban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!