Véget ért az alapszakasz a GYHK számára

Gergely Imre 2024. január 24., 22:03 utolsó módosítás: 2024. január 24., 22:27

Letudta utolsó mérkőzését a romániai jégkorong-bajnokság alapszakaszában a Gyergyói Hoki Klub. A játékon jól látszott, hogy a hazaiak számára már nem volt tétje a Galac elleni összecsapásnak.

Fotó: Sportul Ilustrat

Szerdán este is nagyon tartalékosan játszott a GYHK a Galaci CSM ellen. Kevesen léptek jégre azok közül, akik az Erste Ligában alapembernek számítanak, viszont több fiatal játszott az U20-as és U18-as csapatból. Így komoly meglepetés lett volna a hazai siker. Ez nem is következett be.

A galaciak az első harmadban kétszer, a középsőben egyszer, a záró játékrészben még kétszer betaláltak a hazai kapuba. A piros-fehérek becsületgólját Csiszer lőtte az 58. percben.

A néhány gyergyói néző igazából csak akkor ijedt meg, amikor Mag Örsöt veszélyesen találta el egy lövés, de a kapus szerencsére folytatni tudta a játékot.

A GYHK számára már korábban eldőlt, hogy idén nem szerepel a bajnokság döntőjében.

A Gyergyói Hoki Klub legközelebb szombaton a Gyergyószentmiklóson sorra kerülő Román Kupa elődöntőben lép jégre, a Háromszéki Ágyúsok lesz az ellenfél.

Jégkorong Romániai bajnokság alapszakasz
Gyergyói Hoki Klub–Galaci CSM 1–5 (0–2, 0–1, 1–2)
Gólszerzők: Csiszer Ádám (58.), illetve Alekszej Baskov (12., 51.), Patrik Machala (20.), Mircea Constantin (35.), Luka Zorko (56.)

A játéknap másik két mérkőzésén: Sapientia U23–Brassói Corona 1–9 és Háromszéki Ágyúsok–Csíkszeredai Sportklub 0–6.