Teniszeredménnyel nyert a Sportklub Kézdivásárhelyen

Dobos László 2024. január 24., 21:06

A Háromszéki Ágyúsok elleni negyedik mérkőzését is magabiztosan nyerte a Csíkszeredai Sportklub a román jégkorong-bajnokság alapszakaszában. A székelyföldi kék-fehérek szerdán este hat góllal győztek Kézdivásárhelyen.

A mérkőzés második felében hatot lőtt a Sportklub Fotó: Borbély Fanni

Szorosan alakult a mérkőzés első része, hiszen a találkozó felénél még gól nélküli döntetlenre áll a Háromszék–Csík összecsapás, aztán érvényesült a vendégek tudás- és tapasztalatbeli fölénye.

Romániai felnőtt jégkorongbajnokság, alapszakasz:
Háromszéki Ágyúsok–Csíkszeredai Sportklub 0–6 (0–0, 0–3, 0–3).
Gólszerzők: Ferencz-Csibi Róbert (31. és 44.), Reisz Áron (37.), David Levin (40. és 47.), Georgi Agafonov (60.).
Kapura lövések: 25–37.
Büntetőpercek: 0–8.
Játékvezetők: Csomortáni Zsolt és Cristian Filip, illetve Rácz Szilárd és ifj. Szabó László.

Háromszéki Ágyúsok: László Arnold, Béres Szilárd, (kapusok) – Ferencz Szilárd, Bíró Ottó, Márton Koppány, Gecse Olivér, Róth Zoltán (első sor); Antal Előd, Horváth Pál, Antal László, Szőcs Zalán, Ilyés Tamás (második sor); László Hunor, Szabó Zsolt Ákos, Márk Róbert, Györffy Szilárd, Görbe Tivadar (harmadik sor). Vezetőedző: Tódor Krisztián.

Csíkszeredai Sportklub: Adorján Attila, Simó Ábel (kapusok) – Karel Kubát, Georgi Agafonov, Reisz Áron, David Levin, Aidan Brown (első sor); Salló Alpár, Bajkó Csongor, Becze Tihamér, Jevgenyij Szkacskov, Péter Balázs (második sor); Gecse Hugó, Ferencz-Csibi Róbert, Láday Tamás, Fodor Csanád, Eduard Cășăneanu (harmadik sor). Vezetőedző: Kevin Constantine.

A játéknap másik két mérkőzésén: Sapientia U23–Brassói Corona 1–9 és Gyergyói HK–Galaci CSM 1–5.