Valchar három gólja Brassóba küldte a Román Kupát

Gergely Imre 2024. január 28., 21:01 utolsó módosítás: 2024. január 28., 21:07

Háromszor egyenlített a házigazda Gyergyói Hoki Klub a jégkorong Román Kupa döntőjében, de végül a Brassói Corona vitte el a trófeát.

A Corona ötször mattolta a hazaiak védelmét Fotó: Szász Adorján/GYHK

Ritkán látható nagy iram jellemezte a játékot vasárnap kora este, és ezt a Gyergyói Hoki Klub diktálta. Sárpátkiék folyamatosan támadták a brassói kaput, csak idő kérdése volt, hogy mikor jön az első hazai gól. Ehhez képest váratlanul a Corona szerzett vezetést. Valchar hozta kihagyhatatlan helyzetbe Cornet-t és 0–1 lett az állás. Ment tovább előre a GYHK és Sándor-Székely találata meg is hozta az egyenlítést.

Fotó: Szász Adorján/GYHK

Ezután is a piros-fehérek rohamoztak, két-három hatalmas helyzet is kimaradt Tőke ketrecénél, így 1–1 maradt az eredmény 20 perc után.

A második harmadban is a GYHK támadott többet, egymás után alakultak ki a lehetőségek a kék-sárgák kapujánál, de a korong nem jutott a gólvonalon túl. Ezzel szemben Gajdó Balázs belőtte a második brassói gólt, ismét a Corona vezetett, a játék képével teljesen ellentétesen.

Bodó góljával a harmadik harmad elején újra egyenlített a GYHK, de Valchar harmadszor is a Coronát hozta előnybe.

A gyergyóiak ettől függetlenül továbbra is mentek előre, és Sárpátki gólja megint az egekbe emelte a piros-fehér szurkolók hangulatát, 3–3 volt az eredmény, kezdődött elölről minden. Az 58. percben az egyik hazai játékost kiállították a bírók és Valchar újra betalált.

Ezután Bodó még lőtt egy kapuvasat, de a végső szó megint Valcharé volt, 5–3 lett a a Brassói Corona javára, a barcasági gárda nyerte a Román Kupát.

A meccs legjobb játékosának hazai oldalról Szigeti Ákost, a vendégektől Radim Valchart választották, miközben Csomortáni játékvezető nevét skandálták a gyergyói nézők.

A Román Kupa legjobb kapusa címet a brassói Tőke Zoltánnak ítélték oda, a legjobb hátvéd a gyergyói Matias Haaranen lett, a legjobb játékosnak Radim Valchart választották.

A bronzmeccsen a Bukaresti Steaua hosszabbítás után győzte le a Háromszéki Ágyúsok csapatát.

Jégkorong Román Kupa, döntő
Gyergyói Hoki Klub–Brassói Corona 3–5 (1–1, 0–1, 2–3).
Gólszerzők: Sándor-Székely Ottó (11. perc), Chris Bodó (43.), Sárpátki Tamás (54.), illetve Philippe Cornet (8.), Gajdó Balázs (34.) Radim Valchar (49,. 57., 60.)