Tízet lőtt, egyet sem kapott a Sportklub

Dobos László 2020. október 17., 14:14 utolsó módosítás: 2020. október 17., 14:15

Második mérkőzésén is magabiztos győzelmet aratott a Csíkszeredai Sportklub a román felnőtt jégkorongbajnokságban. A kék-fehérek szombaton délben 10–0-ra győzték le a Sapientia U23 együttesét.

Harcolt, küzdött a Sapientia, de a szépítő gól sem jött össze Fotó: Pinti Attila

Lejátszották román felnőtt jégkorongbajnokság második mérkőzését, a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán a házigazda Sportklub vendége a Sapienta U23 csapata volt.

A Sportklub a pénteken rendezett első mérkőzésnél is simább győzelmet aratott, tíz gólt ütött, illetve a védekezés is sokkal jobban működött, hiszen az a hatvan perc alatt egyetlen gólt sem kapott.

Román jégkorongbajnokság, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Sapientia 10–0 (3–0, 6–0, 1–0).
Gólszerzők: Becze Tihamér (1. és 13. perc), Andrej Taratuhin (4.), Mathieu Tosignant (22.), Láday Tamás (22. és 36.), Szabó Zsolt Ákos (26.), Eduard Cășăneanu (33.), Fodor Csanád (38.) és Gyenisz Kuljas (53.)
Játékvezetők: Csata Attila, André Attila és Magyar Áron.

Egy nappal korábban a Sportklub 9–3-ra nyert a Sapientia ellen. Szintén a nyitófordulóban rendezik a Galaci CSM–Bukaresti Sportul Studențesc és a Gyergyói HK–Bukaresti Steaua összecsapásokat. A gyergyói mérkőzésekre hétfőn és kedden kerül sor, mindkét nap 18.30-tól. A Brassói Corona az első fordulóban szabadnapos.