Nézők nélkül, üres lelátók előtt, szigorú járványügyi szabályok és számos más óvintézkedés mellett játszották le Csíkszeredában a 2020-2021-es román felnőtt jégkorongbajnokság első mérkőzését. A találkozó első felében szorosan tapadt a Sportklubra a fiatal játékosokból álló Sapientia, de végül érvényesült a papírforma, a kék-fehérek hat góllal győzték le az egyetemistákat.
Szombaton 11 órától a két csapat újra megmérkőzik, ezt a mérkőzést is a Vákár Lajos Műjégpályán rendezik, újból nézők nélkül.
Román jégkorongbajnokság, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Sapientia 9–3 (1–0, 6–2, 2–1).
Gólszerzők: Gyenisz Kuljas (9. perc), Justin Mylan (23.), Judd Blackwater (27.), Részegh Zsolt (29.), Györfy Tihamér (30.), Colton Yellow Horn (34. és 56.), Eduard Cășăneanu (36.) és Bíró Tamás (60.), illetve Silló Huba (22. és 57.), Antal László (24.).
Játékvezetők: Csomortáni Zsolt, André Attila és Magyar Áron.
Nemcsak Niczuly Roland lett kegyvesztett a Sepsi OSK-nál, hanem öccse, Rajmund is, akivel június 30-án bontott szerződést a sepsiszentgyörgyi klub. Időközben viszont fordulat állt be Roland ügyében: újra a nagycsapattal edzhet.
Második nyári felkészülési mérkőzésén sem tudott győzni a Sepsi OSK: a háromszékiek ezúttal a Bukaresti Metaloglobusszal játszottak 1–1-es döntetlent a Sepsi Duna Aréna melletti pályán.
Darvas-Kozma Józsefet, a csíkszeredai Szent Kereszt-plébánia plébánosát megerősítette hivatalában a gyulafehérvári főegyházmegye, Böjte Csaba atyát pedig csíksomlyói lelkésszé nevezte ki. Idén négy új papot fognak felszentelni.
Az olasz sajtó részleteket közölt a csütörtöki transzfogarasi halálos medvetámadás áldozatáról, a 48 éves Omar Farang Zinről, aki Facebook-oldalán tett közzé szerdán medvés fotókat és videókat.
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet – számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
Esszük a vízízű, papírízű zöldségeket és közben álmodozunk letűnt korok finomságairól. De mi ennek az oka?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!