Nem jártak szerencsével Brassóban az Ágyúsok

Sánta Imre 2021. december 18., 22:43 utolsó módosítás: 2021. december 19., 13:29

Korán kétgólos hátrányba kerültek a Háromszéki Ágyúsok a Brassói Corona ellen vívott csatában, és bár a mérkőzés középső szakaszában méltó ellenfeleinek bizonyultak a címvédőnek, végül vereséggel kellett távozniuk a Cenk alatti városból.

Kemény csata zajlott a jégen, a címvédő brassóiak akarata érvényesült a pályán Fotó: Facebook/Háromszéki Ágyúsok

A lehető legrosszabbul kezdődött az Ágyúsok számára a román jégkorongbajnokságban szombat este rendezett találkozó, hiszen Bíró Mátyást már három másodperc után kiállították, a házigazdák pedig azonnal ki is használták az emberelőnyt, Boriszenko átadásából Nicklas Huard talált a kapuba (1–0).

A korán bekapott gól még jobban megzavarta a háromszékieket, és alig két perccel később Konstantin Chernyuk duplázta meg a brassóiak előnyét (2–0). A 11. percben ismét zörgött az újra számbeli hátrányba kerülő kék-narancs mezesek hálója, a korábban gólpasszt is jegyző Pavlo Boriszenko volt eredményes (3–0).

A második harmadban kiegyenlítődött a küzdelem, Pelle Torstensson tanítványai bátran felvették a harcot a tapasztaltabb játékosokat felvonultató címvédővel,

de szerencsétlenségükre a Corona emberhátrányban szerzett újabb találatot, a 25. percben Molnár Zsombor talált be László Arnold kapujába (4–0).

Az Ágyúsoknak egy perccel később mégis sikerült előnyüket gólra váltaniuk, Márton Koppány előkészítéséből Ilyés Tamás szerezte meg a szépítő találatot (4–1). A folytatásban inkább egymással foglalkoztak a két csapat játékosai, így megszaporodtak a kiállítások, a huszonöt percre kiküldött Tőke Zoltán helyén így a mindössze 16 éves hálóőr, Buda Márton kapott lehetőséget.

Az utolsó húsz percben már kezdett elfogyni a háromszékiek ereje, javarészt a farkasok akarata érvényesült a jégen, és ennek megfelelően érkeztek az újabb gólok is. Előbb a 44. percben Radim Valchar jegyzett egy találatot (5–1), majd négy perccel később Molnár Zsombor passzából Kovács Mátyás állította be a 6–1-es végeredményt.

A brassói vereség után az Ágyúsokra újabb nehéz feladat vár, hétfőn 18 óra 30 perckor a Csíkszeredai Sportklubot fogadják a kézdivásárhelyi Deme László Műjégpályán, majd két nappal később ismét a Brassói Corona vendégeiként lépnek majd jégre.

Romániai jégkorongbajnokság, alapszakasz:
Brassói Corona–Háromszéki Ágyúsok 6–1 (3–0, 1–1, 2–0)
Gólszerzők: Nicklas Huard (1.), Konstantin Chernyuk (3.), Pavlo Boriszenko (11.), Molnár Zsombor (25.), Radim Valchar (44.), Kovács Mátyás (48.), illetve Ilyés Tamás (26.)
Kapura lövések: 40–21.
Kiállításpercek: 43–24.
Corona: Tőke Zoltán (Buda Márton) – Bors Huba, Radim Valchar, Nicklas Huard, Patrik Machala – Konstantin Chernyuk, Owen Williams, Kovács Mátyás, Andrei Vasile, Roberto Gliga – Gajdó Tamás, Ráduly Norbert, Gajdó Balázs, Pavlo Boriszenko, Molnár Zsombor, Andrei Haraga, Szőcs Zalán, Buda Gábor.
Ágyúsok: László Arnold (Móré Szabolcs) – Alekszander Bolshakov, Márk Róbert, Bíró Mátyás, Szergej Pajor, Roth Zoltán – Vitalij Karamnov, Antal Előd, Szabó Zsolt-Ákos, Antal Alfréd, Gecse Olivér – Ferencz Szilárd, Bíró Ottó, Sándor Zoltán, Márton Koppány, Ilyés Tamás – László Hunor, Horváth Pál, Fetés Róbert, Danalizi Vilmos Gergő, Silló Huba.