Nehezen nyert a Steaua a tartalékos Gyergyói HK ellen

Gergely Imre 2023. október 12., 21:07 utolsó módosítás: 2023. október 12., 21:08

Szilassy Zoltán pihentette szinte a teljes első három megszokott sorát a csütörtöki romániai jégkorongbajnokin, de így is derekasan helytálltak a Steaua ellen. Egyetlen góllal maradt alul a Gyergyói HK.

Fotó: Szakács Szabolcs

Egyáltalán nem játszott alárendelt szerepet a megfiatalodott GYHK, a junior csapatból felhívott játékosok nem szorultak be a kapujuk elé a jóval tapasztaltabb Steauával szemben, odaértek mindenhová. A bukarestiek az első harmadban jóformán veszélyes helyzetet sem tudtak kialakítani, még emberelőnyben sem. A szórványos kísérleteket pedig Demeter magabiztosan védte. Sőt egy korongszerzés után Imre meg is szerezte a vezetést.

A szünet után azonban gyorsan fordított a vendégcsapat a cseh légiós Cip két góljával.

Nem rázta meg a gyergyóiakat a vendégek vezetése, továbbra is keményen dolgoztak, de egyenlíteni nem sikerült, és a harmad hajrájában Ondracek egy lesgyanús akcióból belőtte a Steaua harmadik találatát.

A 47. percben Fehér Csanád egy gólra felhozta a gyergyói együttest és a továbbra sem hagyta élni a Steauát. A hajrában a piros-fehérek mindent megtettek az egyenlítő gólért, de ez nem jött össze. A Steaua 3–2-re nyert.

A lelkes fiatal társaságot vastapssal jutalmazták a szurkolók a vereség ellenére. Pénteken a két csapat újra összecsap.

Romániai Jégkorong Bajnokság alapszakasz
Gyergyói Hoki Klub–Bukaresti Steaua 2–3 (1–0, 0–3 1–0)
Gólszerzők: Imre Patrik (7. perc), Fehér Csanád (47.) illetve Radek Cip (22., 24.), Jiri Ondracek (39.)

Egy másik mérkőzésen: Sapientia U23–Csíkszeredai Sportklub 3–7 (0–3, 2–2, 1–2).