Papírforma eredmény Csíkkarcfalván, a Sportklub néggyel verte az egyetemistákat

Dobos László 2023. október 12., 20:57 utolsó módosítás: 2023. október 12., 21:02

Nem borult a papírforma csütörtökön este Csíkkarcfalván, a romániai felnőtt jégkorongbajnokságban lejátszott mérkőzésen a Csíkszeredai Sportklub végig vezetve győzte le a Sapientia U23 együttesét.

Az első harmadban szerzett előnyével jól gazdálkodott a Sportklub Fotó: Pinti Attila

Csak két játékosát pihentette az egy nappal korábban magyarországi Erste-ligás meccsekről hazatérő Csíkszeredai Sportklub a Sapientia ellen. A Felcsíki Műjégpályán lejátszott találkozóra a vendég kék-fehérek szakvezetése nem nevezte Adorján Attila kapust és Rokaly Szilárd csatárt. Hiányzott a sérüléssel küszködő Gecse Hugó, de a kanadai Troy Ruttkowski és a svéd Pontis Netterberg is, akiknek helyzetéről továbbra sem adott ki semmilyen információt a csíki klub. Beöltözött és játszott viszont a Sportklubnál Georgi Agafanov, akit nem neveztek a csapat anyaországi Erste-ligás mérkőzéseire.

A karcfalvi találkozón a Sportklub az első harmadban három gólos előnyre tett szert, és ebből a meccs végéig okosan gazdálkodott.

Romániai felnőtt jégkorong-bajnokság, alapszakasz:
Sapientia U23–Csíkszeredai Sportklub 3–7 (0–3, 2–2, 1–2),
gólszerzők Richard Stetson (22. és 53.), Kristó Csongor (30.), illetve Cody Milan (5.), David Levin (12., 13. és 42.), Jevgenyij Szkacskov (34. és 57.), Becze Tihamér (36.).
Kapura lövések: 20–37.
Büntetőpercek: 8–12.
Játékvezetők: Fehér Imre és Rédai Botond, illetve Borsos Barna és ifj. Szabó László.

Sapientia: Alex Olaru, Bíró Nándor (kapusok) – Galusnyák Botond, Both Péter, Barkó Gergely, Viktor Szolohin, Makszim Ascsulov (első sor); Kovács Előd, Kristó Csongor, Kedves Tamás, Pratt Richard Stetson, Márton Botond (második sor); István Sándor, Kernászt Máté, Lázár Menyhért, Görbe Tivadar, Kosza Kristóf (harmadik sor); Sólyom Csongor, Lázár Sebestyén, Bănceanu Levente, Gál Szilárd, Szopos-Böjte Szabolcs. Vezetőedző: Per Lundell. Másodedző: Papp Szabolcs.

Sportklub: Ambrus Levente, Simó Ábel (kapusok) – Joe Masonius, Ferencz-Csibi Róbert, Fodor Csanád, Becze Tihamér, Részegh Tamás (első sor); Bajkó Csongor, Láday Tamás, David Levin, Péter Balázs, Jevgenyij Szkacskov (második sor); Fabrizio Ricci, Georgi Agafanov, Brandon McNally, Cody Milan, Aidan Brown, (harmadik sor); Reisz Áron, Salló Alpár, Eduard Cășăneanu, Rokaly Norbert (negyedik sor). Vezetőedző: Bradley Gratton. Másodedző: Hozó Levente.

Egy másik mérkőzésen: Gyergyói HK–Bukaresti Steaua 2–3 (1–0, 0–3, 1–0).