Négy bajnoki hokimeccs Galacon, egy kupameccs Kézdivásárhelyen

Székely Sport 2022. március 13., 16:48

Hétvégén négy bajnoki jégkorongmérkőzést rendeztek Galacon, és mind a négy találkozón vendégsiker született. Kézdivásárhelyen elkezdődtek a Román Kupa küzdelmei, a Háromszéki Ágyúsok nagyot harcolva fektették két vállra a Bukaresti Steauát.

A Háromszéki Ágyúsok sikerrel vette első kupameccsét Fotó: Facebook/Háromszéki Ágyúsok

A Brassói Corona kétszer győzte le a házigazda CSM-met, amely így nem tudott elmozdulni az ötödik helyről, míg a Sapientia U23 csapata ugyancsak kétszer verte a Duna-parti jégcsarnokban házigazda Sportul gárdáját.

Az alapszakaszt követően a tervek szerint kettéválik a mezőny, az 1–4. helyezettek játszanak még egy kört, mindenki mindenkivel egy-egy mérkőzést, majd az első két helyezett vívja a döntőt, a harmadik és negyedik helyezett pedig a bronzéremért száll harcba.

Romániai jégkorongbajnokság, alapszakasz:
Sapientia U23–Bukaresti Sportul Studențesc 7–0 (3–0, 2–0, 2–0) és 17–1 (4–0, 6–1, 7–0),
gólszerzők Kedves Tamás és Márton Botond 4–4, Glofák Zsombor és Benedek Gergő 3–3, Antal László, Antal Hunor és Salamon Ervin 2–2, Galusnyák Botond, Lázár Menyhért, Bănceanu Levente és Benedek Norbert, illetve Mihnea Sângeorzan;

Galaci CSM–Brassói Corona 2–4 (0–2, 2–0, 0–0) és 2–3 (0–1, 1–2, 1–0),
gólszerzők Vitalij Kiricsenko 2, Jurij Nazarov és Alekszander Nyeznyamov, illetve Pavlo Boriszenko és Chase Schaber 2–2, Garet Hunt, Radim Valchař és Gajdó Balázs.

Ágyúsok-siker a kupában

Kézdivásárhelyen elkezdődtek a Román Kupa küzdelmei, a Háromszéki Ágyúsok pénteken fordulatos meccsen, a győztes gólt fél perccel a mérkőzés vége előtt szerezve győzte le a Bukaresti Steauát.

Háromszéki Ágyúsok–Bukaresti Steaua 4–3 (0–1, 2–1, 1–1)
gólszerzők Ilyés (21.), Antal (37.), Paior (53.), Gecse O. (60.), illetve Görbea (3.), Creangă (26., 48.)