Másodszor is megizzasztották a címvédőt az Ágyúsok

Sánta Imre 2021. november 16., 22:48

Újabb szoros csatát vívott a Háromszéki Ágyúsok jégkorongcsapata a Brassói Corona ellen, ám a székelyföldi együttesnek ezúttal sem sikerült meglepnie ellenfelét, a győztesnek járó pontokkal ismét a címvédő távozott Kézdivásárhelyről.

Nem vallott szégyent a nyáron alakult háromszéki csapat Fotó: Pinti Attila

A kedd esti találkozó első részében megismétlődött az egy nappal korábbi mérkőzés forgatókönyve annyi különbséggel, hogy a brassóiaknak ezúttal csak kilenc perc elteltével sikerült megzörgetniük Móré Szabolcs hálóját, amikor Garet Hunt passzából Roberto Gliga volt eredményes, megszerezve csapata vezető találatát. A folytatásban az Ágyúsok kettős emberhátrányba kerültek, és a címvédőnek ezt a lehetőséget sikerült is gólra váltania, a 17. percben Radim Valchar szintén Garet Hunt átadásából duplázta meg a Corona előnyét (0–2).

A következő húsz perc már a háromszékieknek sikerült jobban, és szintén egy emberelőnyös szituációt kihasználva Szergej Paiornak jött össze a szépítő találat. Az Ágyúsok ekkor az egyenlítésért támadhattak, de érkezett a válasz a túloldalon, a vendégek Albert Zagidullin révén visszaállították a kétgólos különbséget. Ez azonban nem szegte kedvét a narancs-kék mezeseknek, és miután kivédekeztek egy emberhátrányt, a 38. percben Szergej Paior szolgálta ki Alekszandr Bolshakovot, aki nem hibázott (2–3).

A záró felvonásban Pelle Torstensson tanítványain kezdtek megmutatkozni a fáradtság jelei, a harmadik harmadban nem is volt kaput eltaláló lövésük, a Corona fölénye pedig egyre inkább kidomborodott. Az utolsó húsz percben viszont már csak egyetlen találat született, amely Kovács Mátyás nevéhez fűződik, aki ezzel be is állította a mérkőzés végeredményét (2–4).

Az idén alakult székelyföldi együttes a kudarc ellenére nemhogy nem vallott szégyent, hanem mind a hétfői, mind a keddi összecsapáson remekül helyt állt a címvédővel szemben, ami mindenképpen ígéretes a folytatásra nézve.

Az Ágyúsok legközelebb a kézdivásárhelyi Deme László Műjégpályán a Bukaresti Steauát fogadják, november 20-án és 21-én mérik össze erejüket a fővárosiakkal.

Romániai jégkorongbajnokság, alapszakasz:
Háromszéki Ágyúsok–Brassói Corona 2–4 (0–2, 2–1, 0–1)
Gólszerzők: Szergej Paior (22.), Alekszandr Bolshakov (38.), illetve Roberto Gliga (10.), Radim Valchar (17.), Albert Zagidullin (29.), Kovács Mátyás (50.).
Kapura lövések: 17–39.
Kiállításpercek: 10–8.

Ágyúsok: Móré Szabolcs (Rajz Tamás) – Alekszandr Bolshakov, Márk Róbert, Bíró Mátyás, Szegej Paior, Roth Zoltán – Antal Előd, Szabó Zsolt-Ákos, Antal Alfréd, Márton Koppány, Gecse Olivér – Ferencz Joseph, Bíró Ottó, Horváth Pál, Silló Huba, Ilyés Tamás – László Hunor, Fetés Róbert, Danalizi Vilmos Gergő, Solymosi Tamás.
Corona: Tőke Zoltán (Patrik Polc) – Timur Rasulov, Pavlo Boriszenko, Radim Valchar, Nicklas Huard, Garet Hunt – Bors Huba, Owen Williams, Albert Zagidullin, Andrei Vasile, Roberto Gliga – Gajdó Tamás, Ráduly Norbert, Molnár Zsombor, Molnár Zoltán, Kovács Mátyás – Andrei Haraga, Gajdó Balázs, Nicolae Vasile, Szőcs Zalán, Buda Gábor.