A címvédő ellen közel álltak a bravúrhoz a Háromszéki Ágyúsok

Sánta Imre 2021. november 15., 21:31 utolsó módosítás: 2021. november 16., 10:07

Fordulatos mérkőzésen maradt alul a címvédő Brassói Coronával szemben a Háromszéki Ágyúsok jégkorongcsapata, amely hátrányból felállva tudott fordítani, azonban egy utolsó percben szerzett találattal végül a vendégek örülhettek a győzelemnek.

Pillanatok választották el, hogy a hosszabbítás döntsön Fotó: Pinti Attila

Kissé megilletődötten kezdték a címvédő elleni hétfő délutáni találkozót az Ágyúsok, és a vendégcsapat ezt hamar ki is használta, Albert Zagidullin már a 3. percben megszerezte a Corona vezető találatát. Nem sokkal később egy emberelőnyös szituációt kihasználva a brassóiaknak sikerült megduplázni előnyüket, ekkor Radim Valchar átadásából Garet Hunt volt eredményes (0–2).

A második harmadban azonban összekapták magukat a narancs-kék mezesek, és a 23. percben Gecse Olivér révén szépítettek, majd tíz perc elteltével Márton Koppány vette be a vendégek kapuját, Antal Alfréd pedig második gólpasszát jegyezte (2–2).

A folytatásban a házigazdák bár emberelőnyben is támadhattak, újabb találatig nem jutottak, így az utolsó húsz percet egyenlő állással várhatták a szembenálló felek.

Kiélezett csatát hozott a záró felvonás, és a 46. percben a bátran támadó Ágyúsoknak sikerült fordítaniuk. Ekkor felcserélődtek a szerepek, és ezúttal Márton Koppány szolgálta ki Antal Alfrédot, aki a mérkőzésen először juttatta vezetéshez a háromszékieket (3–2).

Alig egy perccel később azonban Ferencz Joseph kétperces kiállítást kapott, és a számbeli fölényben levő brassóiakon volt a sor, hogy egyenlítsenek, Pavlo Boriszenko zörgette meg Móré Szabolcs hálóját (3–3).

A mérkőzés hátralevő perceiben a barcaságiak mindent egy lapra feltéve támadtak a győzelemért, és próbálkozásukat végül siker koronázta. A találkozó utolsó minutumában Huard átadását ismét Boriszenko váltotta gólra, és ezzel beállította a végeredményt.

Pelle Torstensson tanítványait azonban a vereség ellenére így is nagy dicséret illeti, hiszen a székelyföldi együttes a címvédő méltó ellenfelének bizonyult, és csak másodperceken múlott a bravúr.

Újabb párharcot kedden este játszanak a felek, az Ágyúsok 18 óra 30 perckor ismét a kézdivásárhelyi Deme László Műjégpályán fogadják a Brassói Corona csapatát.

Romániai jégkorongbajnokság, alapszakasz:

Háromszéki Ágyúsok–Brassói Corona 3–4 (0–2, 2–0, 1–2).
Gólszerzők: Gecse Olivér (23.), Márton Koppány (33.), Antal Alfréd (47.), illetve Albert Zagidullin (3.), Garet Hunt (14.), Pavlo Boriszenko (48., 60.)
Kapura lövések: 21–47.
Kiállításpercek: 10–10.
Ágyúsok: László Arnold (Móré Szabolcs) – Antal Előd, Szabó Zsolt-Ákos, Bíró Mátyás, Szergej Paior, Roth Zoltán – Alekszandr Bolshakov, Márk Róbert, Sándor Zoltán, Horváth Pál, Ilyés Tamás – Bíró Ottó, László Hunor, Antal Alfréd, Márton Koppány, Gecse Olivér – Ferencz Joseph, Fetés Róbert, Silló Huba, Danalizi Vilmos Gergő, Solymosi Tamás.
Corona: Patrik Polc (Tőke Zoltán) – Bors Huba, Owen Williams, Nicklas Huard, Albert Zagidullin, Garet Hunt – Timur Rasulov, Pavlo Boriszenko, Radim Valchar, Andrei Vasile, Roberto Gliga – Gajdó Tamás, Ráduly Norbert, Mplnár Zsombor, Molnár Zoltán, Kovács Mátyás – Andrei Haraga, Gajdó Balázs, Nicolae Vasile, Szőcs Zalán, Buda Gábor.