Hirdetés

A címvédő ellen közel álltak a bravúrhoz a Háromszéki Ágyúsok

Pillanatok választották el, hogy a hosszabbítás döntsön
Fotó: Pinti Attila

2021. november 15., 21:31

Fordulatos mérkőzésen maradt alul a címvédő Brassói Coronával szemben a Háromszéki Ágyúsok jégkorongcsapata, amely hátrányból felállva tudott fordítani, azonban egy utolsó percben szerzett találattal végül a vendégek örülhettek a győzelemnek.

2021. november 15., 21:31

Kissé megilletődötten kezdték a címvédő elleni hétfő délutáni találkozót az Ágyúsok, és a vendégcsapat ezt hamar ki is használta, Albert Zagidullin már a 3. percben megszerezte a Corona vezető találatát. Nem sokkal később egy emberelőnyös szituációt kihasználva a brassóiaknak sikerült megduplázni előnyüket, ekkor Radim Valchar átadásából Garet Hunt volt eredményes (0–2).

Hirdetés

A második harmadban azonban összekapták magukat a narancs-kék mezesek, és a 23. percben Gecse Olivér révén szépítettek, majd tíz perc elteltével Márton Koppány vette be a vendégek kapuját, Antal Alfréd pedig második gólpasszát jegyezte (2–2).

A folytatásban a házigazdák bár emberelőnyben is támadhattak, újabb találatig nem jutottak, így az utolsó húsz percet egyenlő állással várhatták a szembenálló felek.

Kiélezett csatát hozott a záró felvonás, és a 46. percben a bátran támadó Ágyúsoknak sikerült fordítaniuk. Ekkor felcserélődtek a szerepek, és ezúttal Márton Koppány szolgálta ki Antal Alfrédot, aki a mérkőzésen először juttatta vezetéshez a háromszékieket (3–2).

Alig egy perccel később azonban Ferencz Joseph kétperces kiállítást kapott, és a számbeli fölényben levő brassóiakon volt a sor, hogy egyenlítsenek, Pavlo Boriszenko zörgette meg Móré Szabolcs hálóját (3–3).

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

A mérkőzés hátralevő perceiben a barcaságiak mindent egy lapra feltéve támadtak a győzelemért, és próbálkozásukat végül siker koronázta. A találkozó utolsó minutumában Huard átadását ismét Boriszenko váltotta gólra, és ezzel beállította a végeredményt.

Pelle Torstensson tanítványait azonban a vereség ellenére így is nagy dicséret illeti, hiszen a székelyföldi együttes a címvédő méltó ellenfelének bizonyult, és csak másodperceken múlott a bravúr.

Újabb párharcot kedden este játszanak a felek, az Ágyúsok 18 óra 30 perckor ismét a kézdivásárhelyi Deme László Műjégpályán fogadják a Brassói Corona csapatát.

Romániai jégkorongbajnokság, alapszakasz:

Háromszéki Ágyúsok–Brassói Corona 3–4 (0–2, 2–0, 1–2).
Gólszerzők: Gecse Olivér (23.), Márton Koppány (33.), Antal Alfréd (47.), illetve Albert Zagidullin (3.), Garet Hunt (14.), Pavlo Boriszenko (48., 60.)
Kapura lövések: 21–47.
Kiállításpercek: 10–10.
Ágyúsok: László Arnold (Móré Szabolcs) – Antal Előd, Szabó Zsolt-Ákos, Bíró Mátyás, Szergej Paior, Roth Zoltán – Alekszandr Bolshakov, Márk Róbert, Sándor Zoltán, Horváth Pál, Ilyés Tamás – Bíró Ottó, László Hunor, Antal Alfréd, Márton Koppány, Gecse Olivér – Ferencz Joseph, Fetés Róbert, Silló Huba, Danalizi Vilmos Gergő, Solymosi Tamás.
Corona: Patrik Polc (Tőke Zoltán) – Bors Huba, Owen Williams, Nicklas Huard, Albert Zagidullin, Garet Hunt – Timur Rasulov, Pavlo Boriszenko, Radim Valchar, Andrei Vasile, Roberto Gliga – Gajdó Tamás, Ráduly Norbert, Mplnár Zsombor, Molnár Zoltán, Kovács Mátyás – Andrei Haraga, Gajdó Balázs, Nicolae Vasile, Szőcs Zalán, Buda Gábor.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Visszatérő téma lett a keret átalakítása az FK Csíkszeredánál

Az FK Csíkszereda keretének átalakítása egyre hangsúlyosabban jelenik meg Ilyés Róbert nyilatkozataiban. A vezetőedző célja, hogy minőségi futballistákkal dolgozzon, ugyanakkor a klub filozófiáját és irányelveit is szem előtt kell tartania.

Hadnagy Attila: összeszedtük magunkat és bebizonyítottuk, hogy erős csapat vagyunk

Nehéz és hullámzó őszi idényt zárt a Sepsi OSK, amely azonban a gyengébb rajt ellenére a második helyen telel a labdarúgó 2. Ligában. Hadnagy Attila sportigazgató szerint a csapat jó úton halad, és tavasszal reális esélye van elérni a kitűzött célt.

Székelyhon

Baleset miatt áll a forgalom Szejkefürdőn – frissítve

Három autó is érintett abban a balesetben, amely a 13A jelzésű országúton történt, Székelyudvarhely Farkaslaka felőli kijáratának közelében, a Szejkefürdőn kedden kora reggel. A forgalmat az érintett szakaszon lezárták.

`
Krónika

Kelemen Hunor: az emberek nem bíznak az igazságszolgáltatásban, én sem bízom benne

A Recorder dokumentumfilmjében feltárt rendellenességek rávilágítanak a román igazságszolgáltatás súlyos rendszerszintű problémáira – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfő este.

Krónika

Emberölés gyanúja miatt kihantolták a nemrég elhunyt volt igazságügy-miniszter holttestét

Exhumálták hétfőn Rodica Stănoiu volt igazságügyi miniszter holttestét, miután az Ilfov megyei ügyészség emberölés miatt indított büntetőeljárást a korábbi tárcavezető halála ügyében.

Főtér

Részletek derültek ki a Kolozsváron igazolt leprás megbetegedésekkel kapcsolatban – hírek vasárnap

Komoly vádakat emeltek és házkutatások tartottak egy Temes megyei öregotthon állapotának kapcsán. Meglepő összegeket szednek be a kéregetők az utcán.

Ez is érdekelheti

Az Ágyúsok gyergyóremetei sikerével kezdődött a hokibajnokság középszakasza

Meglepetésre a Háromszéki Ágyúsok sikerével indult a romániai jégkorong bajnokság középszakasza kedden este, a vendégek Gyergyóremetén büntetőkkel verték meg a címvédő Gyergyói Hoki Klubot.

Elnapolták a Sportklub–Corona hokimeccset

Márciusra halasztották a román felnőtt férfi jégkorong-bajnokság középszakasza első fordulójának csíkszeredai mérkőzését. Eredtileg kedden estére volt kiírva.

Még egy csatárt igazolt a tengerentúlról a Csíkszeredai Sportklub

A Csíkszeredai Sportklub néhány napon belül második új légiós érkezését jelentette be. Az amerikai Austin Farley az EIHL-ből érkezik a kék-fehérek csatársorába.

519 NHL-meccsel a háta mögött érkezik a Sportklubhoz

Igazi szupersztár szerződését jelentette be a Csíkszeredai Sportklub pénteken közösségi oldalán: a jégkorongcsapat tagja lett a kanadai Nick Ritchie, aki pályafutása során 519 NHL-meccsen játszott.

Zdeněk Doležal távozik a Csíkszeredai Sportklubtól

Közösségi médiás felületén jelentette be a Csíkszeredai Sportklub csütörtök délelőtt, hogy közös megegyezés alapján felbontották a nyáron leigazolt Zdeněk Doležal szerződését. A cseh légiós kék-fehérben 22 mérkőzésen 6 gólt szerzett.

Kettészakad a mezőny a román hokibajnokságban

Véget ért a román felnőtt férfi jégkorongbajnokság alapszakasza, a bajnokság december második felében, a két értékcsoportos középszakasszal folytatódik.

Péter Róbert: a második harmadot nagyon elrontottuk (videóval)

A jégkorong Erste Liga alapszakaszának második székely rangadóját is a címvédő Gyergyói HK nyerte. A piros-fehérek két harmad alatt minden lényegi kérdést lerendeztek a Csíkszeredai Sportklub otthonában. Edzői értékelők.

Korán eldőlt a székely rangadó: a Gyergyó két harmad alatt lerendezte a Sportklubot

A jégkorong Erste Liga alapszakaszának második székely rangadóját is a címvédő Gyergyói HK nyerte. A piros-fehérek már két harmad után kialakított négygólos előnnyel győztek a Csíkszeredai Sportklub otthonában.

Sima galaci sikerével középdöntős a Csíkszeredai Sportklub

Magabiztos győzelmet aratott a Csíkszeredai Sportklub a Galaci CSM otthonában a román jégkorongbajnokság alapszakaszában. A kék-fehérek végig kézben tartották a mérkőzést, és bebiztosították helyüket a középdöntőben.

Dobogót ért az Ágyúsok kiszenvedett győzelme a Sapientia ellen

A várakozásoknak megfelelően sikerült péntek este bezsebelni a három pontot a Háromszéki Ágyúsoknak hazai pályán a Sapientia U23 csapata ellen a kézdivásárhelyi Deme László műjégpályán. A sikernek köszönhetően az Ágyúsok a dobogón zárják az alapszakaszt.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!