HIRDETÉS

Részegh Tamás: „rengetegszer háttérbe szorult a hoki és külső tényezők kerültek reflektorfénybe”

Részegh Tamás közölte, természetesen voltak az ő szemében is vitatható játékvezetői ítéletek, de a nagyobb baj inkább azzal volt, hogy ami egyik oldalon igen, az a másik oldalon nem fért bele
Fotó: Borbély Fanni

Meghatározó hazai játékosa a Csíkszeredai Sportklub jégkorong együttesének Részegh Tamás, aki a román válogatottal az olaszországi világbajnokságra készül. A 26 éves csatárt többek között az elmúlt szezonban történtekről, illetve a vébéről kérdeztük.

Részegh Tamás 1997. július 31-én született Csíkszeredában. Szülővárosában kezdett el jégkorongozni, tagja volt annak a válogatottnak, amely 2013-ban részt vett a Brassóban megrendezett Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (EYOF). Középiskolás korában Szlovákiában és Csehországban csiszolódott, fejlődött, a Pozsonyi Ružinov és a Piráti Chomutov U18-as, illetve U20-as együtteseinek volt a játékosa. Ezt követően Székesfehérváron hokizott, majd 2017–2018-as szezonban hazatért szülővárosába, amelynek csapatát két éves miskolci kitérő után jelenleg is erősíti.

– Milyennek ítéli az önök számára lezárult Erste ligás idényt szakmai szempontból? Melyek a 2023–2024-es szezon legfontosabb pozitívumai, illetve negatívumai?

HIRDETÉS

– Összességében egy vegyes idény volt. Egy csomó rossz dolog jött szembe a szezon során, ami ha akartuk, ha nem valamilyen szinten csak befolyásolt. De minden ilyen nehézség ellenére úgy gondolom, ez a csapat maximálisan kihozta magából azt, ami benne volt. Ugye a szezont egy tízmeccses vereségi szériával kezdtük, egy hónap után az utolsó két helyen voltunk a tabellán, amivel jelentős hátrányba kerültünk a jobb helyezésekért folytatott küzdelemben, és hát ki tudja mi lett volna, ha sikerül jobb pozícióról kezdeni a rájátszást.

Aztán az edzőváltás a legjobban sült el, mert onnantól mi szereztük a legtöbb pontot az alapszakasz végéig, ami szerintem egy óriási dolog volt. Negatívumként mindenképp az első edzőnket mondanám, akinek összességében semmilyen haszna nem volt a csapatra nézve, illetve azokat a gondokat, amik beárnyékolták a klubot az elmúlt hónapokban.

Többek között elveszítettük az első számú centerünket (Jeremy Welsh – szerk. megj.), akinek távozása a csapaton belüli szerepe miatt nagy érvágás volt nekünk. Igazi hangulatember volt, többen a csapat lelkének is nevezték, picit üres volt az öltöző nélküle a távozását követő hetekben. Nagyon sajnáltuk, hogy így alakultak a dolgok, de biztosan senkinek nem volt célja az, hogy ő a szezon legfontosabb időszaka előtt itt hagyjon bennünket. Csak sajnálni tudom tényleg, hogy így alakultak a dolgok vele.

Sokat köszönhetnek a szurkolóknak a csíkszeredai hokisok •  Fotó: Borbély Fanni Galéria

Sokat köszönhetnek a szurkolóknak a csíkszeredai hokisok
Fotó: Borbély Fanni

Amennyiben pozitívumot kellene mondanom, akkor a hazai játékosok teljesítményét mindenképpen kiemelném. Mindenki beletett mindent, és megmutatta, hogy ez a mag önmagában is szép eredményekre képes, de kiegészülve pár minőségi légióssal tényleg mindig bajnokesélyes csapatot tud alkotni.

Mindenképpen megemlíteném a szurkolóinkat is, akik ismét velünk voltak az egész szezonban, de a rájátszásban páratlan, csodás hangulatú mérkőzéseket teremtettek, számos felejthetetlen pillanatunk volt, idegenben és hazai környezetben is. Azokért a percekért megérte ezt végig csinálni. Sokat jelentett nekünk, köszönjük szépen nekik!

– Több pályán kívüli téma foglalkoztatta a közvéleményt, a szurkolókat a Csíkszeredai Sportklub kapcsán. A szezon eleji bizonytalanság; a keret alakulásáról és a nyári alapozásról a szurkolók nem kaptak semmilyen információt; volt a Kevin Constantine ügy, illetve játékosok rejtélyes eltűnése. Mi a véleménye ezekről?

– Igen. Sajnos az idei szezonban több dolog szólt a pályán kívüli dolgokról, mint a jégen történtekről, és ez nagyon szomorú mindenkire nézve. Háttérbe szorult a hoki, maga a játék. Az, amiért mi játékosok, szurkolók, támogatók szeretjük ezt a sportot, az kevésbé volt jelen és így sok esetben elvesztette a varázsát.

– A szurkolók és Papp Előd, a klub vezetőségi tagja is nyilvánosan szóvá tették a több, Sportklubot hátrányba hozott játékvezetői hibát, tévedést. Erről mi a véleménye, mennyire befolyásolta a csapat morálját, teljesítményét?

– Ez az egyetlen dolog, ami nem szabadna befolyásolja és nem is befolyásolta a csapat teljesítményét. Az, hogy a szurkolók és a hivatalos személyek a médiában mit tesznek szóvá, vagy mihez szólnak hozzá, az nem a mi dolgunk, és úgy gondolom nem is befolyásolt minket egyáltalán. A szurkolók mindenhol szurkolók, egyformán szóvá teszik a véleményüket a világ bármely pontján, tehát nem hiszem, hogy ennek óriási jelentőséget kellene tulajdonítani. Az pedig, ahogyan a mi szurkolóink különösen most kifejezték nemtetszésüket, szerintem is túllépett egy határt, de az előzményeket ismerve, sajnos várható volt ez a megnyilvánulás is, így teljesen érthető számomra, mivel mindenkit nagyon rosszul érintett mindaz, ami történt.

Rossz volt ilyen szájízzel veszíteni, elvégre azért dolgoztunk egészen nyár elejétől mostanig, hogy a végén ott legyünk a döntőben, és esélyünk legyen bajnokságot nyerni.

Ugyanúgy a támogatók is ezért tesznek bele rengeteg pénzt, hogy megadják az esélyt a végső győzelemre.

Félreértés ne essék, egy olyan csapat jutott a döntőbe, amely teljesen megérdemelte, elvégre megnyerték az alapszakaszt, ami semmiképp nem véletlen, egész szezonban kiegyensúlyozottan teljesítettek. Nagyon jó csapatuk volt nekik is, de úgy gondolom, hogy itt a rájátszásban azzal a játékkal amit mutattunk, mi is legalább annyira megérdemeltük volna a továbbjutást, mint ők, és ha bizonyos dolgok másképp alakulnak, akkor talán mindkét csapatnak és szurkolóiknak másról maradt volna emlékezetes ez a párharc.

Azért is rossz az egész, mert a legszebb, legizgalmasabb része a jégkorongnak az a rájátszás. A szezon ezen részének nem erről kellene szólnia, amiről a végén szólt. Sajnálom, hogy úgy ebben a párharcban, mint az előzőben is, rengetegszer a háttérbe szorult a játék és külső tényezők kerültek reflektorfénybe.
Részegh Tamás még csak 26 éves, de nagy tapasztalattal rendelkezik •  Fotó: Beliczay László Galéria

Részegh Tamás még csak 26 éves, de nagy tapasztalattal rendelkezik
Fotó: Beliczay László

A játékvezetők döntéseit személy szerint nem szívesen kommentálnám. Természetesen voltak az én szememben is vitatható ítéletek, ahogyan másnak is. A nagyobb baj inkább azzal volt, hogy ami egyik oldalon igen, az a másik oldalon nem fért bele, ez többnyire megadott és meg nem adott gólokban nyilvánult meg. De a tényeken ez nem változtat semmit, előre kell tekinteni.

Egyetlen egy dolog szerintem sem volt korrekt, az pedig nem a döntésekkel kapcsolatos, hanem az, hogy a Sportklub kérése ellenére is az összes mérkőzésünkre ugyanazt a játékvezetőt küldték, akinek a viselkedése, beszédstílusa kritikán aluli volt az egész széria során, és ez teljes mértékben elfogadhatatlan ezen a szinten.

Úgy gondolom, hogy itt maga a személy nagyobb ellenszenvet váltott ki az emberekben egy idő után, mint maguk a vitatott döntések. Sokszor még, ha a döntések nem is voltak olyan súlyosak, mint amilyennek tűntek, sajnos az emberekben felgyűlt düh egyértelműen felnagyította azt.

– Mi kellene ahhoz, mi segítené a csíki csapatot abban, hogy a következő szezonban döntős lehessen az Erste Ligában?

– Esősorban tiszta fejek, újult erő és ambíció. Illetve sok más dolog, amikkel a szezon lejártával mindenképpen foglalkozni kellene. De egyelőre még sok a kérdőjel.

Részegh Tamás (29-es mezzel) fontos gólokat szerzett a Sportklubnak •  Fotó: Pinti Attila Galéria

Részegh Tamás (29-es mezzel) fontos gólokat szerzett a Sportklubnak
Fotó: Pinti Attila

– Milyennek látta a Brassó elleni román bajnoki döntőt?

– Elsősorban egy söpréssel megnyert döntő után érkeztek, ami mentálisan, lelkileg nagyon sokat számít. Tele önbizalommal, két aranyéremmel a nyakukban kezdték a döntőt, nagyon motiváltak voltak, hogy százszázalékosan zárják a szezont.

Emlékszem, két éve, amikor hasonló helyzetben voltunk mi is, sokkal könnyebb volt úgy játszani egy második döntőt, hogy bajnoki győzelem után, nagy sikerélménnyel kellett jégre lépni, mint egy fájó vereséggel a hátad mögött. Ez nagyon sokat számít.

Ezen kívül pedig apróságok döntöttek, kiemelném a speciális egységeket, különösen a Brassó emberelőnyét, amely látványosan jól működött és nagy hasznukra vált ezen a két meccsen.

Mi pedig sokszor sajnos előnyben nem lőttünk, hanem gólokat kaptunk és ez egy ilyen szoros párharcban döntő faktornak bizonyult, most az ő javukra. Emellett a helyzetkihasználásuk is átlagon felüli volt. De még így is úgy gondolom, hogy megvolt az esélyünk a győzelemre, az utolsó meccsen például nyolc perccel a vége előtt még két góllal vezettünk, aztán sajnos hamar megfordultak a dolgok, és a végén már nem volt meg az az átütőerő az egyenlítéshez, ami kellett volna. Összességében megérdemelten nyertek, kiváló szezonjuk volt, ezt el kell ismerni.

A Sportklub csatára úgy véli, minden nehézség ellenére a csapat maximálisan kihozta magából azt, ami benne volt •  Fotó: Borbély Fanni Galéria

A Sportklub csatára úgy véli, minden nehézség ellenére a csapat maximálisan kihozta magából azt, ami benne volt
Fotó: Borbély Fanni

– Hogyan készültek a vasárnap este kezdődő bolzánói világbajnokságon?

– Öt napig közösen készültünk Brassóban, majd pénteken éjszaka indultunk a reptérre. Volt egy átmozgató edzésünk a szombati napon az utazást követően, és este egy rövid megnyitó ünnepségen vettünk részt. Vasárnap este már kezdődik az olaszok ellen a világbajnokság.

– Milyen esélyt lát a romániai, illetve a magyar válogatott számára a vébén?

– Mivel én a romániai válogatott tagja vagyok, így csak a mi szemszögünkből bocsátkoznék esélylatolgatásokba.

Reálisan a bennmaradás lehet és kell is legyen célunk ebben a csoportban, ami viszont nem elérhetetlen feladat. De egy kisebb-nagyobb csodával akár egy magasabb helyezés is benne lehet a pakliban, minden meccsen van esély, tapasztaltuk ezt már sokszor.

Szerintem a szlovén válogatott mindenképp kiemelkedik ebből a csoportból, az olaszok is erős kerettel állnak ki, ők valószínűleg fel fognak jutni, és ha tippelni kellene, a többi mérkőzésen viszont bármi megtörténhet. Nekünk főképpen a Magyarország, a Japán és a Dél-Korea elleni mérkőzésekre kell koncentrálnunk, ott van esélyünk pontokat szerezni. Minden bizonnyal jobb körülmények fognak körbevenni a világbajnokság idején, mint eddig, és ez sokat segít. Nekünk nem sok veszíteni valónk van, reméljük a legjobbakat.

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Kilenc meccsből egyet nyertek – kirúgták a Sepsi OSK korábbi edzőjét

Már nem Liviu Ciobotariu a Petrolul Ploiești labdarúgócsapatának vezetőedzője, a gyenge szezonrajt miatt a klub felbontotta a szerződését.

Új fázisba lépett a projekt: épül Háromszék legmodernebb sportlétesítménye

Elkezdődtek a munkálatok Sepsiszentgyörgy új jégcsarnokánál. Az ultramodern létesítmény 2180 néző befogadására lesz alkalmas, emellett a Háromszéki Ágyúsok otthonául szolgál majd, és nemzetközi eseményeket lehet a házigazdája.

Székelyhon

Előkerült az áprilisban eltűnt háromszéki fiatal lány

Megtalálta a rendőrség azt a kézdivásárhelyi 16 éves lányt, akinek eltűnéséről még április 11-én értesítették a rendőrséget, de mindeddig nem tudták, hol lehet.

`
Krónika

Nyugati titkosszolgálati akció áll a lengyel és a román drónincidensek mögött egy orosz illetékes szerint

Az MI6, azaz a brit külföldi hírszerzés műve lehetett a szerdai lengyelországi dróntámadás, valamint az, hogy szombaton egy orosz drón belépett Románia légterébe – legalábbis ezt állítja egy orosz illetékes.

Krónika

„Nemzetbiztonsági aggályok”: újabb romániai magyar beruházást hiúsítana meg a volt román energiaügyi miniszter

Miután az akadékoskodása miatt egyelőre kútba esett az E.On romániai érdekeltségeinek a magyar MVM általi átvétele, Sebastian Burduja volt energiaügyi miniszter most azt akadályozná meg, hogy a Napolact tejfeldolgozó a Bonafarm tulajdonába kerüljön.

Főtér

Önnek tetszik a posta új logója? Mindegy, ilyen lesz… – hírek pénteken

A parlament folyosóin menekült a riporter kérdései elől a luxus Mercit vezető képviselő. Az erdélyi tájakat népszerűsítő Charlie Ottley állampolgársági dossziéját öt éve tologatják a hivatalokban.

Ez is érdekelheti

Emléktornára gyűlnek össze a női hokicsapatok Csíkszeredában

Négy csapat részvételével rendezik meg hétvégén a Vákár Lajos Műjégpályán a II. Lady THL Cup – In Memoriam Kasky tornát. A női jégkorongozók a néhai játékostársuk emléke előtt tisztelegnek.

Új fázisba lépett a projekt: épül Háromszék legmodernebb sportlétesítménye

Elkezdődtek a munkálatok Sepsiszentgyörgy új jégcsarnokánál. Az ultramodern létesítmény 2180 néző befogadására lesz alkalmas, emellett a Háromszéki Ágyúsok otthonául szolgál majd, és nemzetközi eseményeket lehet a házigazdája.

Kikaptak a székelyföldi hokicsapatok a kupameccseken

Elrajtolt a jégkorong Román Kupa csoportköre: a Háromszéki Ágyúsok Bukarestben kaptak ki a Steauától, míg a Sapientia U23 hazai jégen maradt alul a Red Hawks ellen.

A Fox Hockey sikerével zárult a Három Nemzet Női Jégkorongtorna

Igazi női hokicsemegét kínált a hétvégén a Gyergyószentmiklósi Műjégpálya: négy csapat részvételével rendezték meg a Három Nemzet Női Jégkorongtornát, amely végül a hazai Fox Hockey diadalával zárult.

Majoross Gergely: felelősség a határon túli szurkolókhoz is tartozni

Majoross Gergely, a magyar jégkorong-válogatott szövetségi kapitánya az U25-ös csapattal a Rusty Kupán elért győzelem után kiemelte: a fiatalok nemcsak szakmailag léptek előre, hanem megtapasztalták, milyen felelősség a határon túli szurkolókhoz tartozni.

Ambrus Csongor: nem kopogtatni szeretnénk, be akarjuk törni az ajtót

A magyar U25-ös hokiválogatott csíkszeredai csatára, Ambrus Csongor számára felejthetetlen élmény volt szülőföldjén, barátok és rokonok előtt megnyerni a Rusty Kupát. A Hydro Fehérvár játékosa úgy véli, a győzelmekkel felhívták magukra a figyelmet.

Mindent megnyert a klubcsapatával, kinevezték a román hokiválogatott szövetségi kapitányának

A román felnőtt jégkorong-válogatott új szakmai stábbal vág neki az új szezonnak. A csapat irányítását a finn Markus Juurikkala veszi át, segítői Péter Róbert és Zsók Levente másodedzők, valamint Ruczuj Gellért kapusedző lesznek.

„Olyan volt, mintha hazajöttünk volna” – a Fehérvár Székelyföldön lépett jégre

Ünnepi hangulatban avatták fel a Remete Ice Arénát, a Rusty Kupa döntőjében a magyar U25-ös válogatott legyőzte a Hydro Fehérvárt. A fehérváriaktól Mihály Ákos és Kiss Dávid is kiemelte, különleges élmény Székelyföldön játszani.

Ötödik szezonját kezdi meg a Sportklubnál a saját nevelésű alapember

Újabb idényre kötelezte el magát a Csíkszeredai Sportklub meghatározó játékosa, Reisz Áron. A klub kedden délelőtt jelentette be, hogy a csatár ötödik szezonjára készül kék-fehérben.

A Fehérvár hengerelt, Magyarország válogatottjával játssza a döntőt a Rusty Kupán

Egy harmadig volt viszonylag kiegyensúlyozott a Székesfehérvár–Krakkó mérkőzés a Rusty Kupa nyitónapján a Remete Ice Arénában.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!