Rendezte sorait az újabb edzőváltás után, behúzta az erdélyi rangadót a Sportklub

Dobos László 2023. november 05., 21:42

Győzelemmel mutatkozott be a Csíkszeredai Sportklub kispadján Václav Novák a jégkorong Erste Ligában. A székelyföldi gárda vasárnap este végig vezetve, nagy küzdelemben gyűrte le a Brassói Coronát.

Telt ház volt vasárnap este a Vákár Lajos Műjégpályán a Csíkszeredai Sportklub–Brassói Corona erdélyi hokirangadón, a jó színvonalú, végig küzdelmes összecsapáson mindkét együttest népes szurkolótábor buzdította – sportszerűen.

Karel Kubát visszatért Csíkszeredába, és jégre is lépett, a vendégeknél pedig nem játszott az eltiltott Clarke és Blackwater, illetve a sérülésekkel küszködő Gliga, Schaber és Sweeney.

Hazai rohamokkal kezdődött a mérkőzés, és a 6. percben megszerezte a vezetést a Sportklub, a gólt Rokaly Norbert ütötte (1–0), majd az első szünet előtt duplázta előnyét a hazai alakulat, emberelőnyben Cody Milan lőtt gólt a rövid felsőbe (2–0).

A második harmad elején már hárommal elhúzott a kék-fehér gárda, Levin fejezte be góllal gyönyörű egyéni akcióját.

Ezt követően sérülés történt a Brassó cserepadjánál, egy kiszálló korong Tőke cserekapust találta el. Ugyanebben a percben szépíteni tudott a Brassó, Pavlo Boriszenko távoli lökete átcsúszott a takarásban lévő Adorján kapuson (3–1).

A 32. percben újabb találatot szerzett a Corona, Kovács Mátyás tört be a csíkiak harmadába, és kilőtte a hosszút (3–2). Erre azonban jött a válasz a hazaiak részéről, Becze Tihamér hatalmas gólt lőtt a hosszú felsőbe (4–2).

Alig telt el egy perc, ismét csak egy volt a különbség a két csapat között: a vendégek emberelőnyben, Radim Valchař révén egygólosra faragták a hátrányt (4–3).

A harmadik játékrész több kiállítást és kevesebb hokit hozott, a hetedik emberelőnyében pedig meglőtte második létszámfölényes gólját a Sportklub: az 57. percben egy villámgyors akció végén Szkacskov volt eredményes (5–3). Két és fél perccel a vége előtt a Brassó szakvezetése időt kért, majd kapuslehozatallal próbálkozott, de az eredmény már nem változott.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Csíkszeredai Sportklub–Brassói Corona 5–3 (2–0, 2–3, 1–0).

Gólszerzők: Rokaly Norbert (6.), Cody Milan (19.), David Levin (22.), Becze Tihamér (37.) és Jevgenyij Szkacskov (57.), illetve Pavlo Boriszenko (26.), Kovács Mátyás (32.) és Radim Valchař (38.).
Kapura lövések: 35–37.
Büntetőpercek: 6–14.
Csíkszeredai Sportklub: Adorján Attila, Ambrus Levente (kapusok) – Ferencz-Csibi Róbert, Karel Kubát, Reisz Áron, Péter Balázs, Részegh Tamás (első sor); Gecse Hugó, Troy Rutkowski, Cody Milan, Becze Tihamér, David Levin, (második sor); Láday Tamás, Georgij Agafonov, Aidan Brown, Jeremy Welsh, Jevgenyij Szkacskov (harmadik sor); Fodor Csanád, Rokaly Szilárd, Rokaly Norbert (negyedik sor). Vezetőedző: Vacláv Novák.
Brassói Corona: Alex Dubeau, Tőke Zoltán László (kapusok) – Owen Williams, Sébastien Piché, Radim Valchař, Michael van Wormer, Albert Zagidullin (első sor); Pavlo Boriszenko, Farkas Tamás, Kóger Dániel, Sullivan Sills, Rokaly Boldizsár Richárd (második sor); Bors Huba, Gajdó Tamás, Szabó-Pál Krisztián, Gajdó Balázs, Kovács Mátyás (harmadik sor); Vasile Andrei, Rareș Vasile (negyedik sor). Vezetőedző: Dave MacQueen.
Játékvezetők: André Attila és Sikó Szilárd Levente, illetve Borsos Barna és Andrieș Gheorghieș.