Remekeltek a második harmadban, egyenlített a döntőben a Sportklub

Dobos László 2022. április 02., 17:52

Megnyerte a jégkorong Erste Liga döntőjének második mérkőzését a házigazda Csíkszeredai Sportklub. A székelyföldi gárda szombaton délután legyűrte a Ferencvárost, így 1:1-re alakult a döntő állása. A párharc kedden és szerdán Budapesten folytatódik.

Ismét szoros csata alakult ki, ezúttal a házigazdák diadalmaskodtak Fotó: Pinti Attila

Újra zsúfolásig megteltek a Vákár Lajos Műjégpálya lelátói a Sportklub–Ferencváros találkozóra. A szombat délutáni mérkőzés előtt szinte mindenki még az egy nappal korábbi, 5–1-es csíki vereséggel záruló, Salló Alpár súlyos sérülését hozó esetről beszélt.

A vendégektől hiányzott a három fordulós eltiltását töltő Nagy Gergő, a hazaiaknál visszatért Becze Tihamér, Salló helyén pedig Farkas Tamás játszott. A hazaiknál sérülés miatt nem játszhatott Láday Tamás és Andrej Taratuhin sem.

Kemény, paprikás, nagyon sok ütközéssel és kiállítással tarkított játékot hozott az első játékrész, amelyben egyetlen gól született. A vendégek a 7. percben kihasználva a hazaiak védekezési hibáját Tamminen révén átvették a vezetést (0–1), de szünetig akár növelhették volna, a 17. percben kapuvasat lőttek.

Nagyon jó színvonalú játékot hozott a második húsz perc, amelyben sokkal többet támadott a hazai alakulat, és a 24. percben sikerült az egyenlítés. Farkas Tamás távoli lövésébe remekül nyúlt bele a kapu előtt Rokaly Szilárd, a korong pedig védhetetlenül kötött ki a vendégek hálójában (1–1). Két percre rá átvette a vezetést a Sportklub, egy kapu előtti nagy kavarodás végén David Stach a kipattanót könyörtelenül a hálóba bombázta (2–1).

Nem sokat tartott a Sportklub előnye, a 28. percben Somogyi emberelőnyben kiegyenlített (2–2).

Tovább rohamozott a Sportklub, és újabb két percre rá újabb gólt lőttek a székelyföldiek: Stach közelről, fonákkal ütötte a hálóba a korongot (3–2).

A folyatásban már kevesebb volt az ütközet, a Sportklub okosan távol tartotta kapujától ellenfelét, a nagyobb ferencvárosi gólhelyzeteket pedig remekül hárította Adorján Attila, a csíkiak kapusa.

Az utolsó játékrészben hangos nem tetszését fejezte ki a közönség, mert a Péter Balázs elleni támadást nem büntették a játékvezetők.

Az utolsó másfél percre a Fradi az egyenlítés reményében kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre, az egyenlítés azonban nem sikerült. A Sportklub hősiesen – négy tilos felszabadítás árán – kivédekezte az utolsó percet.

Főleg az utolsó kilenc másodperc volt izgalmas, amikor Sofron kiállítása miatt négy a hat ellen voltak a jégen a kék-fehérek.

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban 1:1-re állnak a felek. A sorozat április 5-én és 6-án a budapesti Tüskecsarnokban folytatódik.

Jégkorong Erste Liga, döntő, második mérkőzés:

Csíkszeredai Sportklub–FTC-Telekom 3–2 (0–1, 3–1, 0–0).
Gólszerzők: Rokaly Szilárd (24.) és David Stach (26., 30.), illetve Juhani Tamminen (7.) és Somogyi Balázs (28.).
Kapura lövések: 38–29.
Büntetőpercek: 20–12.
Játékvezetők: Németh Márton és Nagy Attila, illetve Kövesi Bence és Balla Norbert.

•  Fotó: Pinti Attila