Kedden este a Ferencváros–DVTK Jegesmedvék és az Újpest–Debrecen meccsekkel elkezdődött a jégkorong Erste Liga negyeddöntője. Mindkét találkozó 19 óra 30 perctől kezdődik.
A négy nyert mérkőzésig tartópárharcban a Csíkszeredai Sportklub a MAC együttesét, a Gyergyói HK pedig a Brassói Corona csapatát fogadja csütörtökön este fél 7-től.
A rájátszásban idén is láthatunk arany fejvédőket, ezt minden csapat házi pontkirálya viselheti a playoffban.
Az alapszakaszban nyújtott teljesítményével Radim Valchař (Brassói Corona), Rasztiszlav Spirko (Debreceni EAC), Jonathan Walker (DVTK Jegesmedvék), Nagy Gergő (Ferencváros), Chris Bodó (Gyergyói HK), Schlekmann Márk (MAC), Jevgenyij Szkacskov (Csíkszeredai Sportklub) és Sam Coatta (Újpest) érdemelte ki a megtiszteltetést.
Nem sokat pihenhettek a Sepsi OSK játékosai, hétfőn ugyanis megkezdték a felkészülést a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényére. Sok a kérdés, de az viszont biztos, hogy az első tréningen több ismerős arc is feltűnt.
Távozik a Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya, Denis Haruț, aki a Szuperligába való feljutás után elsőként hagyta el a klubot, és megegyezett az élvonalbeli tagságot szintén kiharcoló FC Voluntari-jal.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Éles vita dúlt a magyar Országgyűlésben a képviselők állampolgárságának nyilvánosságra hozatalát célzó mihazánkos kezdeményezésről. Gurzó Mária, a Tisza Párt képviselője tisztázta: soha nem rendelkezett román állampolgársággal.
A 2019-es EP-választások alkalmával épp Tomac volt az, aki a kettős állampolgárságú romániai magyarok ellen hergelt, de összeállításunkban felidézzük az elmúlt tíz évnek a román és magyar állampolgársággal is rendelkezőkkel szembeni román narratíváját is.
… a galaci család, amelynek otthonát elvitte a ruszki drón, kap egy új lakást a Ferrari-örökös nejétől… és a mindig mosolygós Victor Ponta végleg szakított a PSD-vel és hazafiasabb vizekre evez.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!