A Budapesten megtartott ellenfélválasztón a Csíkszeredai Sportklub a MAC HKB Újbuda együttesét nevezte meg, az FTC-Telekom a DVTK Jegesmedvékét, az Újpesti TE pedig a Debreceni EAC gárdáját. Az alapszakaszban negyedik Gyergyói HK-nak a Brassói Corona lesz a negyeddöntős ellenfele. A párharcok az egyik fél negyedik sikeréig tartanak.
Az FTC-Telekom és az UTE hazai meccsei kedden, március 1-jén kezdődnek, a Csíkszeredai Sportklub és a Gyergyói Hoki Klub pedig csütörtökön, március 3-án játssza első találkozóit.
Meccsnapok az FTC és az UTE negyeddöntőjében: március 1., március 2., március 5., március 6., március 9. (ha szükséges), március 11. (ha szükséges), március 13. (ha szükséges).
Meccsnapok a Csíkszeredai Sportklub és a Gyergyói HK negyeddöntőjében: március 3., március 4., március 7., március 8., március 10. (ha szükséges), március 12. (ha szükséges), március 14. (ha szükséges).
Kevesebb mint egy hónap után menesztette a Csíkszeredai Sportklub a novemberben érkezett Peteris Skudrát: a lett vezetőedzővel egyetlen pontot szerzett a csapat a jégkorong Erste Ligában, miközben sorra jöttek a vereségek.
Fontos hazai győzelmet aratott a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a labdarúgó 2. Ligában, a 15. forduló zárómeccsén, hétfőn délután a házi gólfelelős Heras találatával megverte a felsőházba vágyódó Jászvásári Polit.
Tragikus hirtelenséggel elhunyt a Hargita Megyei Mentőszolgálat Csíkszeredai mentőpontjának főasszisztense, Szabó Lenke – jelentette be a mentőszolgálat.
Élesen bírálja Nicuşor Dan román államfőt Cătălin Avramescu filozófus, politológus, aki azt állítja, hogy az elnök olyan háborús veteránt tüntetett ki a román nemzeti ünnep alkalmából, aki a nácik oldalán részt vett többek között az odesszai mészárlásban.
Több mint 3000 román és szövetséges katona részvételével rendezték meg hétfőn Bukarestben a hagyományos katonai díszszemlét a Román Királyság és Erdély egyesülését egyoldalúan kikiáltó 1918-as gyulafehérvári román nemzetgyűlés 107. évfordulója alkalmából.
A románok elsöprő többsége szereti a hazáját és büszke Romániára. „Ki az a Sara?” – liszttel és egyéb alapélelmiszerekkel dekorálta ki volt párja autóját egy nő.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!