A járványhelyzet miatt az Európai Egyetemi Jégkorong Liga (EUHL) 2020–2021-es bajnoksága elmaradt, de a Felcsíki Műjégpályán idén is megrendezik a Székely Kupával (Sekler Cup) díjazott nemzetközi hokitornát. A vasárnap estig tartó négycsapatos eseményen a házigazda Sapientia U23 mellett a szlovákiai HC Uniza Zilina, a csehországi UK Prága, valamint a szintén cseh UTB Zlin és a szlovák Gladiators Trencin játékosaira épülő EUHL–válogatott vesz részt.
A második napon a házigazda Sapientia U23 csapata szétlövés után maradt alul a zsolnai csapattal szemben, a HC Uniza Zilina 6–5-re nyert.
„Kiváló meccset játszottunk Zsolna ellen. Domináltuk a második meccsünket is a Sekler Cupon, azonban a vendég oldalon az U20-as szlovák válogatott kapus kiemelkedő teljesítményt nyújtott, így a Zsolna örülhetett. A rendes játékidő után döntetlenre álltak a csapatok. A szétlövésben ismét sikerült előnyhöz jutni, azonban végül Zsolna nyerte a mérkőzést” – olvasható a székelyföldi hokiklub közösség oldalán.
A nap másik mérkőzésén: UK Prága– EUHL Select 11–1.
Korábbi eredmények: Sapienta U23–EUHL Select 6–2 és HC Uniza Zilina–UK Prága 3–4.
Két nap után az állás: 1. UK Prága 6 pont, 2. Sapienta 4 pont, 3. Zilina 2 pont, 4. EUHL Select 0 pont.
A székelyföldi csapat a torna döntőjének számító találkozón vasárnap 16 órától a prágai csapat ellen lép jégre. A mérkőzéseket zárt kapuk mögött rendezik, de az SZJA Youtube-csatornáján minden összecsapást élőben közvetítenek.
Már nem Kevin Constantine a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának vezetőedzője – a hírt a Székely Sportnak maga az amerikai szakember erősítette meg.
Elhunyt Jenei Imre, a román labdarúgás legendás alakja, a Bukaresti Steaua történetének egyik legnagyobb edzője. A BEK-győztes, a magyar és a román válogatottat is irányító szakember otthonában, Nagyváradon hunyt el 88 éves korában.
Jogerősen négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte csütörtökön a brassói ítélőtábla emberölési kísérlet és garázdaság miatt Dani Mocanu manele-énekest.
Őrizetbe vették szerdán egy lugosi iskola pedagógusát, miután azzal gyanúsítják, hogy tanítás közben felpofozott két tízéves diáklányt. A városi rendőrséget a gyerekek szülei értesítették a történtekről.
Ezer liter gázolaj folyt szét egy üzemanyag-töltőállomáson Beszterce-Naszód megyében, miután összeütközött egy autó és egy pótkocsis jármű.
Két évig üzemelt engedély nélkül egy polgármester családi tulajdonú benzinkútja. Főnöke macskájának bántalmazása miatt vettek őrizetbe egy nagyváradi férfit.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!