Pjotr Szcsasztlivij Pozsonyba való igazolását nem nézte tétlenül a csíki hokicsapat vezetősége. Ismét egy orosz jégkorongozót igazoltak a kék-fehérek. A 37 éves Makszik Potapov komoly tapasztalattal, több mint 600 meccses orosz első ligás, illetve KHL-es múlttal rendelkezik.
„A dél-nyugat oroszországi Voronyezben született 1980-ban. A város csapatában mutatkozott be az orosz második ligában a ’95–’96-os idényben, hogy onnan a tengeren túli kanadai ifi ligába szerződjön. A negyedik szezonja közben tért vissza Oroszországba és mutatkozott be a Lokomotiv Jaroszlávban. A következő idényben a Nyizsnyij Novgorodhoz igazolt, ahol 14 (!) szezont húzott le. A Novgorodnál az utolsó szezonjában alkapitány is volt. Az elmúlt három évben a Szpartak Moszkvát csapatkapitányként erősítette” – írja közleményében a Sportklub.
A KHL-ben 419 alapszakaszbeli meccsen jutott szóhoz és összesen 154 pontot (60+94) termelt, míg a rájátszásban 13 találkozón játszott, amely alatt 4 pontot (1+3) szerzett.
Potapov a tervek szerint kedden este érkezik meg Csíkszeredába, hogy másnap elkezdje a közös edzést a fiúkkal.
Befejeződött a milánói-cortinai téli olimpia a székelyföldi hódeszkások számára: Mandel Kata és Bartalis Henrietta tisztes helytállással zárta a snowboard crossz versenyt. Az élmény örök, a cél pedig már a négy év múlva esedékes folytatás.
A milánói–cortinai téli olimpián pénteken rendezik a női snowboard cross versenyt, amelyen rajthoz áll a romániai színekben induló két székelyföldi lány, Mandel Kata és Bartalis Henrietta.
Felbontják a munkaszerződését azoknak az állami egészségügyi intézményekben alkalmazott orvosoknak, akiket tetten érnek, amint munkaidőben a magánszektorban dolgoznak – jelentette ki pénteken Temesváron Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
Bírósági végrehajtótól kapott felszólítást a rendház elhagyására Fejes Rudolf Anzelm nagyváradi premontrei apát azt követően, hogy a nagyváradi bíróság az önkormányzat keresetének helyt adva az apát kilakoltatásáról döntött.
Négyre emelkedett a budakeszi panziótűz halálos áldozatainak száma, az egyik életveszélyes sérült a kórházban életét vesztette – közölte a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság a Facebook-oldalán pénteken.
Az Universitatea fociultrái magyar diákokra támadtak a buszon. Újabb súlyos közúti baleset történt a bánsági halálos úton. Mesterséges intelligenciával szövik tovább a dák alagutak összeesküvés-elméletét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!