Pontot szerzett a Sapi az Ágyúsok ellen

Székely Sport 2023. november 26., 10:59 utolsó módosítás: 2023. november 26., 11:00

Végtelenül kiegyenlített mérkőzést játszott a Sapientia U23 és a Háromszéki Ágyúsok pénteken este. A jégkorong Román Kupában 3 döntetlen harmad és hosszabbítás után az Ágyúsok büntetőkkel győztek.

Büntetőkkel tudott nyerni a Sapientia U23. Korábbi felvétel Fotó: Sapientia U23

A házigazda Sapientia U23-nak volt több lehetősége a vezetés megszerzésére az első húsz percben, de helyzeteiket nem tudták gólra váltani. A középső harmadban a vendég háromszékiek szereztek vezetést, Róth talált be korábbi csapata kapujába, de nem maradt el a hazai válasz sem, Kedves egyenlítette ki az állást.

Az utolsó harmadban ismét 1-1 gólt láthattak a karcfalvi csarnok lelátóján helyet foglaló nézők, Stettson, illetve Antal volt eredményes, és mivel így 60 perc játék után 2–2 volt az állás, hosszabbítás következett. Itt egyik félnek sem sikerült megszerezni a győzelmet jelentő találatot, azaz büntetőkre került sor.

Róth sikeres kísérlete révén az Ágyúsok győztek és két pontot vittek haza.