„Hozzávetőleg 67 próbálkozásból 19 ment kapura, a többi blokkba, fölé mellé. Ez az, amin feltétlen javítani kell. Az előnyünk ma nem működött, megtettük a lépéseket az egyenlítéshez, de valamiért nem ment. Ezt a valamit kell reggelre megtalálni. Ezen fogunk dolgozni éjszaka, de úgy gondolom, tudom is, hogy hol tudunk javulni.
– mondta a meccs után Szilassy Zoltán a GYHK vezetőedzője.
Strenk Hunor, a Corona másodedzője pedig nyilván elégedettebben nyilatkozott: „A mi szánk íze szerint alakult a mérkőzés, volt egy játéktervünk, és ezt nagyjából sikerült is kivitelezni. Az első harmadban kicsit több lehetőséget tudtunk kialakítani, mint a Gyergyó, aztán a második harmadot már az oda-vissza játék jellemezte. Helyén volt a védekezésünk, jól blokkoltunk, jól takarítottunk a kapus előtt, szereztünk egy nagyon fontos gólt, a másodikat, összességében ez volt a kulcsa a győzelmünknek.”
A sok helyzetet hozó első felvonást követően a Sepsi OSK uralta a második játékrészt a labdarúgó Szuperliga 5. fordulójának székely derbijén. Az FK Csíkszereda megszerezte első pontját.
Donciu Ștefan személyében új elnöke van a Kovászna Megyei Labdarúgó Egyesületnek, amelynek tisztújító közgyűlését szombaton délelőtt tartották Kovásznán. Az új sportvezetőt egyhangú szavazással választották meg.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Nem folytatja pártpolitikai szerepvállalását, sem a Romániai Magyar Egységpárt (RMEP) létrehozását Kátai István, az első erdélyi Tisza-sziget alapítója. Ezt ő maga jelentette be vasárnap egy, a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.
Oláhszentgyörgy nagy múltú fürdőváros, egykori szállodái azonban vagy bezártak, vagy csak részben működnek. A helyi önkormányzat közberuházásokban látja az újjáéledés lehetőségét: korszerű gyógykezelő központot és wellnesskomplexumot hoznának létre.
… nem a Nap meg a szél a hibás a romániai energiakatasztrófáért, mutatják egy szakmai elemzés eredményei… és rendkívüli égi jelenségeket nézhet szerdán az ember, főleg, ha partiumi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!