Hodos László pénteken, megkeresésünkkor éppen Bukarestben, a sportminisztériumnál tartózkodott, ahol a Novák Károly Eduárd sportminiszterrel tárgyalt, a tárcavezető pedig megígérte, hogy a költségvetés kiegészítésekor szem előtt tartják a Sportklubnál kialakult helyzetet.
„Háromszorosára emelkedtek az energiaárak, egyáltalán nem lesz könnyű fenntartani a jégpályát” – mondta el Hodos, aki egy másik jó hírrel is szolgált: Csíkszereda városvezetése szeptember elsején átutalta azt összeget, amelyet korábban a tanács megszavazott a hokicsapatnak. „Köszönet Korodi Attila polgármesternek és a tanácsosoknak, illetve mindazoknak, akik több hete azon dolgoztak, hogy törvényes módon az a pénz a Sportklub számlájára kerüljön, innen pedig át tudjuk utalni az elmaradásokat a játékosaink felé” – hangsúlyozta Hodos.
A klubelnök azt is fontosnak tartotta kiemelni, hogy nagyon jó a viszonyuk a Nagy Attila által vezetett Székelyföldi Jégkorong Akadémiával, a Sportklub hokicsapata jó körülmények között végezhette edzéseit a csíkkarcfalvi Felcsíki Műjégpályán, ahol még pár napot maradnak.
Megtudtuk, hogy vasárnap, szeptember 4-én elkezdik a jégfagyasztást a Vákár Lajos Műjégpályán, ahol remélhetőleg szeptember második hétvégéjén már edzésekre alkalmas lesz a jégfelület.
Rákérdeztünk arra is, hogy mi az újdonság a Román Jégkorong- szövetségnél (RFHG) szeptember 15-én esedékes választásokkal egybekötött közgyűlés kapcsán. A romániai hokiszövetség vezetőségének egyedüli székelyföldi tagja, Hodos László elmondta, hogy nagyon sok pályázatot nyújtottak be a szakszövetségekhez, ezeket pedig még egy bizottság átvizsgálja, majd közzéteszik az elnöki, alelnöki, illetve a többi tisztségekre pályázók névsorát. „Annyit elmondhatok, hogy Székelyföldről 18 dosszié érkezett, 18 személy pályázik az elnöki-, alelnöki-, illetve a többi vezetőségi posztra” – tudtuk meg Hodostól.
Szintén a Sportklubbal és a jégkoronggal kapcsolatos hír, hogy korcsolya- és jégkorong tanfolyamot indítanak 5-10 év közötti gyerekek számára. Érdeklődni a Sportklub titkárságán, illetve Antal Károly edzőnél lehet.
A romániai kluboknak bő egy évük lesz felkészülni az új szabályra: 2026-tól minden csapatnak kötelező lesz legalább 40 százalékban hazai játékost szerepeltetni. A szakma megosztott, hogy ez jól jön, avagy rosszul sül el.
Parádés gólokkal robbant be a nemzetközi köztudatba a Besztercei Gloria zetelaki származású kézilabdázója, Kerekes Éva. A 24 éves balszélső jelenleg 12 találatnál tart a Bajnokok Ligájában. Remek formájának hála ott lehet a közelgő világbajnokságon is.
A ma éjjeli drónincidensről tájékoztató cikkünk posztja alatt több olvasónk is arról számolt be, hogy hangos zajra riadt fel szerdára virradóan. „Nagyon hangos volt, éjjel 2-kor arra ébredni, hogy gépek zúgnak a fejünk fölött!”
Romániának körülbelül 45 napig kellene kitartania egy Oroszországgal való nagyobb fegyveres konfliktus esetén, amíg a NATO-csapatok el nem érik a területét.
A hazai lakosság zöme leginkább a nagy áruházláncokban vásárolja a disznóhúst, a tenyésztők pedig panaszkodnak, hogy egyre alacsonyabb áron tudják értékesíteni a húst. Az iparági szakértők arra számítanak, hogy ünnepek előtt emelkedhet az ár.
… jóformán neki se fogtak egy vasúti felüljárónak, máris összedőlt, elakadt a vonatközlekedés… akad olyan település Romániában, ahol folyóvíz nincs, de karácsonyi vásár naná, hogy van!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!