A zöld-fehér együttes múlt kedden 3-2-re, szerdán 4-3-ra verte ellenfelét a Tüskecsarnokban, míg a hétvégén Miskolcon előbb 5-3-ra győzött, vasárnap pedig 3-1-re kikapott.
Ezúttal az FTC volt aktívabb, és a nyitó harmad közepén bő másfél perc alatt kétszer is betalált, a vendégek pedig emberelőnyben szépítettek. A góltalan, ám 21-5-ös hazai kapura lövési mutatót hozó második játékrész után Vojtkó Mátyás egy rossz mozdulattal kilőtte a korongot a nézőtérre, az emberelőnyben pedig Kóger Dániel büntetett. A hajrában Tóth Gergő fonákkal emelt a léc alá.
Az Újpest hosszabbítás után győzött 2-1-re a vendég DEAC ellen a másik szerdai negyeddöntős párharcban, így 3-2-re szépített az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban, amely pénteken folytatódik majd Debrecenben.
Az UTE múlt kedden hosszabbítás után kikapott, aztán szerdán visszavágott. Ám a hétvége Debrecenben nem sikerült: a Magyar Kupa-győztes DEAC szombaton 5-3-ra, míg vasárnap 6-2-re győzött.
Óvatosan kezdtek a csapatok. Az első harmad hajrájában Jack Suter maradt őrizetlenül a kapu mellett, és közelről nem hibázott. A 35. percben Mazzag Dániel távolról egyenlített, és rögtön emberelőnybe is került együttese. Nem hozott gólt a harmadik harmad, így jöhetett a ráadás, amelynek elején Gőz Balázst állították ki. Virág Csaba újpesti vezetőedző időt kért, és az emberelőnyben Nemes Benjamin talált be, amikor is a hosszabbítás 2 perc 26 másodperce tartott.
Negyedórával a lefújás előtt kettővel vezetett a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában a labdarúgó 2. Liga szombati meccsén. Egy kiállítás átírta a hajrában a forgatókönyvet, pontokat hullajtott a háromszéki együttes.
Mindegyik alsóházi csapat lejátszotta a mérkőzését a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának utolsó fordulójában, így kialakult a rangsor. Az FK Csíkszereda osztályozós helyről és idegenben indítja a play-out küzdelmeit. Mutatjuk az állást és a programot.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Több mint háromezer erdélyi fiatalnak mutat irányt a cserkészet a képernyők uralta világban. Az időtálló értékekre épülő mozgalomról, a Romániai Magyar Cserkészszövetség 35 évéről, kihívásairól és terveiről beszélgettünk Bálint Lajos Lóránt elnökkel.
Zsolnay kerámiával burkolják be a vajdahunyadi vár restaurálás alatt álló Lovagtermének padlózatát, csakúgy, mint bő 130 évvel ezelőtt.
Egy álkommunista megmondót nem érdekel a háború, ahogy a 10 lejes benzin réme se. Az viszont igen, hogy épp mi jön ki az elszabadult hajóágyú csövén, és ezzel mekkorát lehet kaszálni a lájkversenyben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!