Otthon kapott ki a címvédő, a Brassó elvitte a pontokat Gyergyóból

Gergely Imre 2023. szeptember 30., 21:42

Elszenvedte első vereségét a jégkorong Erste Liga aranyérmese, a Gyergyói Hoki Klub. A szombat esti mérkőzésen a vendég Brassói Corona nem engedte érvényesülni a hazaiak játékát, kiélezett meccsen győzelemmel kezdte a szezont.

Vezetett a GYHK, fordított a Corona Fotó: Suciu Cristian

Ünnepélyes esemény vezette fel a mérkőzést, leleplezték a gyergyószentmiklósi csarnok mennyezetére felhúzott bajnoki zászlót, amely a Gyergyói Hoki Klub első Erste Liga aranyát hirdeti.

Ezt követően két egyenlő képességű, jól felkészített csapat küzdelme zajlott, mindkét fél alaposan ismerte a másikat, mindenki tudta, hogy hibák nem férnek bele, mert a rivális bármikor képes ezeket megbüntetni. Az első harmadban kevés nagy helyzet alakult ki, és ezekből egyet használt ki a GYHK: Haaranen talált be Dobeau válla fölött.

•  Fotó: Suciu Cristian
Fotó: Suciu Cristian

A második játékrészben a vendégek egy védelmi hiba után egyenlítettek, de mindjárt utána Sárpátki remek lövéssel visszahozta a gyergyói vezetést. Azonban a játékrész végén 2–2 állt az eredményjelzőn, Valchar egy emberelőny utolsó pillanatában talált be Rinne mellett.

A záró játékrészben a brassóiak fél percen belül kétszer is bevették a hazai ketrecet, és erre csak eggyel tudott válaszolni a piros-fehér társaság Orbán emberelőnyös lövésével.

A meccs végén mindent egy lapra feltéve támadtak a gyergyóiak, de egyenlíteni nem sikerült, a Corona vitte el a pontokat.

A mérkőzés egyébként jótékonysági célt is szolgált, a Gyergyói Hoki Klub a találkozó teljes bevételét, és az árusított tombolából befolyt összeget a Böjte Csaba által vezetett Dévai Szent Ferenc Alapítványnak és az általa felkarolt nehéz sorsú gyerekeknek ajánlotta fel.

Jégkorong, Erste Liga, romániai bajnoki és Román Kupa mérkőzés:

Gyergyói Hoki Klub–Brassói Corona 3–4 (1–0, 1–2, 1–2).
Gólszerzők: Matias Haaranen (9. perc), Sárpátki Tamás (25.), Brance Orbán (56.) illetve Jared Van Wormer (24.), Radim Valchar (33.), Judd Blackwater (47.), Pablo Boriszenko (47).
Kapura lövések: 35–30.