Őrült meccsen verte a FEHA19 az Újpestet, a Fradi legyőzte Debrecent

Sebestyén Ervin , Gergely Imre 2024. február 28., 22:55

Az Újpest 2–0-ról, és 6–3-ról is egyenlíteni tudott a FEHA19 vendégeként és mégis kikapott 8–6-ra. A Ferencváros a DEAC csapata ellen háromgólos előnyből kettőt leadott, de végül megszerezte mindhárom pontot.

Tizennégy gól esett a mérkőzésen, az összeset különböző játékos lőtte Fotó: Soós Benjámin Balázs

Nem a kapusokról szólt a FEHA19–UTE mérkőzés, a székesfehérvári különbség nem kevesebb, mint 14 gólt láthatott szerda este. A rájátszásról már biztosan lemaradó székesfehérvári fiatalok az első húsz percben 2–0-s előnyre tettek szert, innen egyenlített az Újpest a második harmad elején. Ezután 3–2 és 3–3 következett. A hullámvasúton nagyot kapaszkodtak felfelé Ambrusék, negyven perc után 6–3 volt az állás.

Fotó: Soós Benjámin Balázs

Újabb komoly feltámadást produkáltak a lilák, és az 54. percre 6–6 állt a Raktár utcai csarnok eredményjelzőjén.

Azonban Csollák gólja ismét a fehérváriakat hozta előnybe, és ez már végzetes volt az UTE csapatára nézve, mert innen már nem volt visszatérés, a kapuslehozatal után pedig Fekete állította be a 8–6-os végeredményt.

A vesztett pontok nagyon fájhatnak az Újpestnek, hiszen papíron a legkönnyebb riválisról kaptak ki és ez a három pont a nagyon sűrű középmezőnyben több helyezést is jelenthet a végső rangsorban. Érdekesség, hogy a 14 gólt 14 különböző játékos lőtte.

Nem unatkozhattak a Tüskecsarnokban helyet foglaló nézők sem az FTC-Telekom–DEAC mérkőzésen. A Fradi korai vezető góljára még válaszolt a debreceni együttes, de aztán 3–1-re elléptek a zöld-fehérek, sőt 4–1 is lett a második játékrész elején. Innen próbáltak felállni Novotnyék és az 53. percre sikerült is egy gólra visszajönniük.

Az egyenlítés azonban nem jött össze már a DEAC-nak, így 4–3-ra nyert az FTC.

Ezzel a Ferencváros öt pontra növelte az előnyét és a hátralévő három mérkőzésén mindössze egy egységet kell gyűjtenie ahhoz, hogy megnyerje az Erste Liga alapszakaszát. Így pedig minden bizonnyal éppen a DEAC ellen játszhat a negyeddöntőben.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
FEHA19–UTE 8–6 (2–0, 4–3, 2–3).
Gólszerzők: Genadzy Kasinski (10.) perc, Németh Zalán (17.), Farkas László (27. ), Dobos Bendegúz (33.), Ambrus Csongor (36.), Alapi Márton (37.), Csollák Márkó (57.), Fekete Alex (60.) illetve Jaanne Lakkonen (21.), Kiss Patrik (26.), Kovács Sebestyén (31.), Benk András (44.) Pekka Saarelainen (53.), Taavi Tiala (54.).

FTC-Telekom–DEAC 4–3 (3–1, 1–1, 0–1).
Gólszerzők: Adam Brady (4.). Seregély Máté (8., 22), Jacob Crespi (15.) illetve Gregor Koblar (8.), Mihalik András (31.), Dominik Novotny (54.)