Őrületes meccset játszott a GYHK a DVTK otthonában

Gergely Imre 2023. december 30., 22:33 utolsó módosítás: 2023. december 30., 22:37

Nagyon ritkán történik olyan, ami a GYHK idei utolsó Erste Liga mérkőzésén zajlott. Tizenhárom gól esett, sok fordulat után a végén a házigazda DVTK Jegesmedvék győztek hosszabbításban.

Egészen furcsa mérkőzést játszott egymással a két csapat Fotó: Nagy Gábor Sándor

Az első harmadban még nem született gól, habár néhány helyzet mindkét kapu előtt akadt. A hazaiaknál Voris, a GYHK ketrecénél Mag is mutatott be bravúrokat. Semmi nem utalt ekkor még arra, hogy innen gólzápor jön.

A második húsz percben viszont nem kevesebb, mint hat találatot láthatott a miskolci közönség.

Páterka három az egy elleni gyors akcióból szerzett vezetést a DVTK-nak, Haaranen gyorsan válaszolt, rögtön utána Berdnikov volt eredményes, majd Jalonen távoli bombával egyenlített ki. A döntetlen állás újra nem tartott sokat, Esteves korongja akadt be lehetetlen szögből, aztán egy véleményes kiállítást Szathmáry lőtt be, így 4–2 volt az állás két játékrész után.

A harmadik harmad még több fordulatot, izgalmat hozott.

Császár révén felzárkózott a GYHK 4–3-ra, Vojtko távoli lövésével lett 5–3. Aztán rövid időre 6–3-at mutatott az eredményjelző, de a Mag hibája miatt született találatot visszavonták a bírók és a kapus ellen ítéltek két perces büntetést.

Fotó: Nagy Gábor Sándor

Ment tovább a szívbetegeknek semmiképpen nem ajánlott oda-vissza rohanás.

Bodó 5–4-re alakította az állást, Fejes pedig előbb megállított egy ellentámadást, majd elindult és ő fejezte be góllal az akciót, így lett 5–5.

Alig több mint két perc volt hátra, amikor Sárpátki lőtt, társai gólt ünnepeltek, de a játék ment tovább. Ekkor újabb gyergyói emberhátrány következett volna, de Szilassy Zoltán vezetőedző videózást kért, és ennek eredményeképpen a játékosok a jégen maradhattak, ugyanis bebizonyosodott, hogy Sárpátki lövése gól volt, ezzel lett 6–5.

És az addigiakat látva furcsa is lett volna, ha nem jön újabb fordulat. Jött is.

Szathmáry fél perccel a rendes játékidő letelte előtt 6–6-ra egyenlített. A ráadásban mindkét oldalon voltak ziccerek, és végül Berdnikov gólja zárta le a mérkőzést.

Ez egy olyan meccs volt, amilyen ritkán történik, a semleges nézők remekül szórakoztak.

Mindkét csapatnak lehetnek számon kérni valói a játékvezetők felé, gyergyói oldalról főként a kiállítások számát. A hazaiak közel 12 percet tölthettek emberelőnyben, a vendégek csak egyszer játszhattak öt a négy ellen.

A GYHK legközelebb január 7-én lép jégre az Erste Ligában, akkor a Brassót fogadják a piros-fehérek.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
DVTK Jegesmedvék–Gyergyói Hoki Klub 7–6 hosszabbításban (0–0, 4–2, 2–4, 1–0).
Gólszerzők: Páterka Bence (30.), Román Berdnikov (31., 63.), Cesar Esteves (35.), Szathmáry Simon (38., 59.), Vojtkó Mátyás (46.) illetve Matias Haaranen (30.), Jimi Jalonen (35.), Császár Hunor (42.), Chris Bodó (47.), Fejes Nándor (55.), Sárpátki Tamás (58.).