A 32 éves szentpétervári születésű Nyikita Tocsickij a 2023–2024-es szezonig kizárólag hazájában játszott. Számos csapat mezét magára öltötte, nevelő együttese, az SKA St. Petersburg mellett többek között a Vityaz Chekhov, az Atlant Mytishchi és a HK Sochi gárdájánál szerepelt, utóbbinál nyújtotta a legkiemelkedőbb teljesítményt. Több mint 400 mérkőzésen lépett jégre a Kontinentális Jégkorong Ligában (KHL).
A jelenlegi idény első részére leigazolta a szlovák HK 32 Liptovsky Mikulas alakulata, ahol azonban nem találta meg a számításait.
Az ugyancsak 32 esztendős Spencer Asuchak másodszor játszik az amerikai kontinensen kívül, a 2017–2018-as szezonban rövid ideig a szlovák HKM Zvolen színeiben hokizott.
A Thompson Blazers ifjúsági csapata mellett még három kanadai klub játékosa volt, de pályafutása legnagyobb részét az Egyesült Államokban töltötte, ahol meghatározó és rendkívül eredményes játékosává vált az Allen Americans csapatának, amellyel kilenc idényt húzott le az amerikai-kanadai közös bajnokságban, az ECHL-ben.
Mindegyik alsóházi csapat lejátszotta a mérkőzését a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának utolsó fordulójában, így kialakult a rangsor. Az FK Csíkszereda osztályozós helyről és idegenben indítja a play-out küzdelmeit. Mutatjuk az állást és a programot.
A Gyergyói Hoki Klub győzelmével zárult a romániai jégkorongbajnokság négyes döntője, amely megvédte címét a Brassói Coronával szemben. A párharcot követően a két együttes igazgatója, illetve vezetőedzője nyilatkozott a Székely Sportnak.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Varga Nándor eddigi ügyvezető elnök személyében új elnöke lett az RMDSZ Brassó megyei szervezetének. A tisztségre a tavaly botrányba keveredett Toró Tamás, a Brassó Megyei Magyar Napok főszervezője is pályázott.
Tizennégy településen fejlesztik a víz- és csatornahálózatot a székelyföldi Hargita megyében egy egymilliárd lejt meghaladó óriásprojekt keretében, a finanszírozási szerződést hétfőn írták alá Bukarestben.
Egy álkommunista megmondót nem érdekel a háború, ahogy a 10 lejes benzin réme se. Az viszont igen, hogy épp mi jön ki az elszabadult hajóágyú csövén, és ezzel mekkorát lehet kaszálni a lájkversenyben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!