Szombaton papíron a Sportul Studențesc volt a házigazda, de ezt a találkozót is a kézdivásárhelyi jégcsarnokban rendezték a Román Kupa B csoportjában.
A Háromszéki Ágyúsok irányították a találkozót, egymás után jegyezték a találatokat. A végső felvonásra alaposan elfáradt ellenlábasuk, ekkor nyolcszor vették be kapujukat.
Ezzel a sikerrel eldőlt, hogy a a B csoport egyik továbbjutója az Ágyúsok lesznek.
Jégkorong Román Kupa, B csoport:
Sportul Studențesc–Háromszéki Ágyúsok 3–17 (1–4, 0–5, 2–8).
Gólszerzők: Róth Zoltán 4, Antal László és Márton Koppány 3-3, Györffy Szilárd 2, Bíró Ottó, Molnár Zsombor, Hováth Pál, Antal Előd, László Hunor, illetve Fetés Róbert 2, Ștefan Ștefănescu 1.
A csoport állása: 1. Ágyúsok 17 pont/8 meccs, 2. Bukaresti Steaua 12/6, 3. Galaci Dunărea 6/5, 4. Sapientia U23 4/5, 5. Sportul Studențesc 0/2.
Kevesebb mint egy hónap után menesztette a Csíkszeredai Sportklub a novemberben érkezett Peteris Skudrát: a lett vezetőedzővel egyetlen pontot szerzett a csapat a jégkorong Erste Ligában, miközben sorra jöttek a vereségek.
Fontos hazai győzelmet aratott a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a labdarúgó 2. Ligában, a 15. forduló zárómeccsén, hétfőn délután a házi gólfelelős Heras találatával megverte a felsőházba vágyódó Jászvásári Polit.
Tragikus hirtelenséggel elhunyt a Hargita Megyei Mentőszolgálat Csíkszeredai mentőpontjának főasszisztense, Szabó Lenke – jelentette be a mentőszolgálat.
Élesen bírálja Nicuşor Dan román államfőt Cătălin Avramescu filozófus, politológus, aki azt állítja, hogy az elnök olyan háborús veteránt tüntetett ki a román nemzeti ünnep alkalmából, aki a nácik oldalán részt vett többek között az odesszai mészárlásban.
Több mint 3000 román és szövetséges katona részvételével rendezték meg hétfőn Bukarestben a hagyományos katonai díszszemlét a Román Királyság és Erdély egyesülését egyoldalúan kikiáltó 1918-as gyulafehérvári román nemzetgyűlés 107. évfordulója alkalmából.
A románok elsöprő többsége szereti a hazáját és büszke Romániára. „Ki az a Sara?” – liszttel és egyéb alapélelmiszerekkel dekorálta ki volt párja autóját egy nő.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!