Izgalmasabb volt az idei női jégkorongbajnokság, mint amilyen éveken át volt. Ez a Bukaresti Sportul Studențesc megerősödésének köszönhető, amely számos fiatal játékost beépítve meghatározó erővé vált a mezőnyben. A fővárosiak, a Gyergyószentmiklósi Fox Hockey és a Csíkszeredai Sportklub rendre jó mérkőzéseket játszottak egymással.
Az egyik fél második győzelméig tartó fináléba a címvédő gyergyói rókalányok és a bukarestiek kerültek.

Az első mérkőzést a fővárosban rendezték pénteken. A találkozóra épphogy beesett a Fox Hockey csapata, ez rá is nyomta a bélyegét a teljesítményére. 45 percig nem született gól, ekkor szerezte meg a vezetést a csapatkapitányuk, Bende Júlia. Az előnyt a csapat másik erőssége Szekeres Edit duplázta meg 4 perccel később, 0–2 lett a végeredmény.

A második párharcra vasárnap Gyergyószentmiklóson került sor. Ez sem indult könnyen, a bukaresti lányok találtak be először, de még az első szünetig sikerült fordítania a házigazdáknak.
A második játékrészben aztán minden eldőlt, Barabás László csapata a 24. és a 34. perc között öt gólt szerzett.

Itt még szépítettek a bukarestiek, de a lényegen nem változtatott, és a végén az ezzel triplázó Szekeres beállította a 8–2-es végeredményt.
Ezzel a rókalányok megszerezték a második győzelmüket, megvédték címüket, sorozatban ötödször lettek országos bajnokok.
A szezon még nem ért véget a Fox Hockey számára, jövő pénteken és szombaton alapszakaszgyőzteseként Székesfehérváron a Rampage Womens Hockey együttesével csatáznak az U25-ös magyar bajnokság döntőjébe jutásért. A romániai döntő egyben jó felkészülési lehetőség is volt a magyarországi rájátszásra – mondta a Székely Sport kérdésére válaszolva Barabás László, a Fox Hockey edzője.

A bajnokság kisdöntőjét már korábban lejátszották, itt a Csíkszeredai Sportklub szerezte meg a bronzérmet.
Bukaresti Sportul Studențesc–Gyergyószentmiklósi Fox Hockey 0–2 (0–0, 0–0, 0–2).
Gólszerzők: Bende Júlia (45. perc), Szekeres Edit (49.).
Gyergyószentmiklósi Fox Hockey–Bukaresti Sportul Studențesc 8–2 (2–1, 5–1, 1–0).
Gólszerzők: Szekeres Edit (7., 29., és 59. perc), Pethő Réka (11.), Daryna Rozhok (25., 29.), Bálint Anna Regina (28.), Balázs Henrietta (34.) Illetve Ana Voicu (4.), Margareta Mihai (36.).
1. Gyergyószentmiklósi Fox Hockey,
2. Bukaresti Sportul Studențesc,
3. Csíkszeredai Sportklub,
4. Felcsíki Márton Áron HC,
5. Marosvásárhelyi VSK.
Mindössze a mérkőzés elején vezetett, utána viszont végig hátrányban játszott a román férfi kézilabda-válogatott, és hat góllal kikapott Portugáliától az Európa-bajnokság nyitányán.
Több mint egy hónapja Csíkszeredában játszik a Sportklub decemberi nagy fogása, az 519 NHL-mérkőzéssel rendelkező Nicholas Ritchie. A rutinos támadót beilleszkedésről, a csapatról, a ligáról és a friss eltiltásáról kérdeztük.
Több ezren tüntettek csütörtök este a bukaresti Győzelem (Victoriei) téren az Ilie Bolojan vezette kormány ellen.
Ilie Bolojan miniszterelnök szombat reggel Botoșani polgármesterével, Cosmin Andreijel, a megye prefektusával és a megyei tanács elnökével egyeztetett a városvezetés által felvetett problémákról. A kormányfőt ebben a moldvai városban is kifütyülték.
Első ízben rendeznek Romániában kutyaszánhúzó világbajnokságot: február 6–8. között a Beszterce-Naszód megyei Rotunda-hágón mérik össze erejüket a sportág legjobbjai.
Óra közben omlott rá a diákokra egy iskolai tanterem mennyezete, az épületet nemrég tatarozták. A villanyáram brutálisan megdrágult egy év alatt, de más termékekért és szolgáltatásokért is jóval többet fizetünk – itt a friss statisztika.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!