A Székelyföldi Jégkorongtornát 2019-ben rendezte meg először a gyergyói női együttes, és a tavalyi kényszerszünet után most hétvégén, szeptember 10. és 12. között kerülhet sor a második kiírásra.
A Fox Hockey vendégei a Debreceni HK, a Dunaújvárosi Angels és a Hatvani Gigászok, valamint a Csíkszeredai Sportklub lesznek.
Igazából csak a debreceni csapat számít újoncnak a tornán, hiszen két éve a másik négy gárda alkotta a mezőnyt – mondta el az eseményt beharangozó sajtótájékoztatón a Fox Hockey vezetője, Laczkó Levente.
A rendezvényre a belépés ingyenes, szeretettel várnak mindenkit a várhatóan színvonalas mérkőzésekre. A meccsek remek erőfelmérők lesznek a résztvevők számára, itt is láthatják majd, hol tartanak a felkészülésben – mutatott rá Láng Zoltán vezetőedző.
Van is miért keményen dolgozni az előszezonban, hiszen idén sokkal több kihívás vár a rókalányokra, mint az előző szezonban.
A Fox ugyanis a magyarországi női hoki színterén is bizonyítani szeretne. Az U25-ös bajnokságban indul, a KMH, a MAC Marilyn, az FTC és egy több csapatból összeálló észak-magyarországi válogatott társaságában.
Az alapszakaszban a gyergyóiak minden meccsüket hazai jégen játsszák majd, és a cél, hogy az első négy között végezzenek. Ha ez sikerül, akkor a középszakaszban, újabb siker esetén pedig a döntőben szerepelhetnek.
Lesz tehát bőven játéklehetőség, jégidő mindenkinek.
A hatodik percben szerzett bombagól döntötte el a kiesési rangadót: az FK Csíkszereda idegenben gyűjtötte be a három pontot a Bukaresti Metaloglobus ellen a labdarúgó Szuperliga 25. fordulójában. Sokat érhet ez a siker Ilyés Róbert legénysége számára.
Meglepő igazolást hajthat végre a Bukaresti Steaua: sajtóértesülések szerint a másodosztályú fővárosi klub szerződteti Huszti Andrást, aki így a klub történetének első Magyarországról érkező magyar játékosa lehet.
Elégedetlenséget szült Parajdon az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as autópálya Sóvárad és Gyergyóalfalu közötti szakaszának megépítéséhez szükséges területkisajátítások. Az is kiderült, hogy Parajd határában nem lehet majd felhajtani a sztrádára.
Két hónap sem telt el az újépítésű aradi híd használatba adása óta, de a járókelők és gépjárművezetők máris problémákat jeleztek a közel 166 millió leje létesítményen: a korlátok tövében porlad a beton, a kerékpársávon pedig hámlik a burkolatfestés.
Jövő év végére készülhet el a Székelyföldön is áthaladó Brassó–Bákó autópálya eredetileg idénre várt megvalósíthatósági tanulmánya.
Hunyadi János és Hunyadi Mátyás vagy Ioan de Hunedoara és Matia Corvinul? Az érintettek nem tudtak volna mit kezdeni ezzel a kérdéssel. Ismét összeültek a történészek az MCC kolozsvári képzési központjában.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!