Nem volt kérdés, hogy ki a jobb Dunaújvárosban, magabiztosan győzött a GYHK

Gergely Imre 2024. február 18., 22:26

Papírforma győzelemmel, domináns játékkal zárta az idei utolsó magyarországi alapszakasz túráját a Gyergyói Hoki Klub. Dunaújvárosban szereztek újabb három pontot Sárpátkiék.

Rendkívül könnyedén győzött a GYHK Fotó: DAB/Anda Fábián

Nagyjából ugyanaz zajlott vasárnap este is, mint a legutóbbi DAB–GYHK összecsapáson, annyi különbséggel, hogy akkor csak az utolsó harmadban mutatkozott meg gólokban a különbség, most már az első játékrészben háromgólos vezetésben nyilvánult meg a gyergyói dominancia.

Sylvestre, Haaranen és Szigeti is formás akciókból volt eredményes. Bemutatkozott a gyergyói kapuvasak között a svéd Robin Rahm is, de tudásából nem kellett sokat mutatnia, nem nagyon voltak veszélyesek az Acélbikák. Nem változott semmi lényeges a középső 20 percben sem: folytatódott a GYHK iskolajátéka, ami újabb három gólt hozott. Megszületett közben a DAB becsületgólja is, Savolainen egyéni megmozdulása végén.

Fotó: DAB/Anda Fábián

A záró játékrészben kissé visszafogottabb lett a tempó, és 1–2 lett a részeredmény, a vége pedig 2–8. A Gyergyói Hoki Klub 8 ponttal zárta az idei utolsó magyarországi alapszakasz túráját. Legközelebb csütörtökön lépnek jégre a piros-fehérek, amikor a Sportklubot fogadják a szezon 5. székely rangadóján.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Dunaújvárosi Acélbikák - Gyergyói Hoki Klub 2-8 (0-3, 1-3, 1-2).
Gólszerzők: Oskari Savolainen (35. perc), Strenk Olivér (47.) illetve Sébastien Sylvestre (10.), Matias Haaranen (14., 34.), Szigeti Ákos (14.), Vincze Péter (24.), Chris Bodó (37., 56.), Daniel Trancā (43.).