Nem volt előny a hazai pálya a Sportklub számára

Zátyi Tibor 2022. október 07., 21:26 utolsó módosítás: 2022. október 07., 21:49

Első mérkőzését játszotta saját közönsége előtt a címvédő Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Liga új idényében, ám sok örömre nem volt okuk a szurkolóknak pénteken, hiszen a DVTK Jegesmedvék aranygóllal nyert és három pontból kettőt elvitt a Vákár Lajos Műjégpályáról.

Valentin Razumyak mesterhármasával nyert a DVTK Csíkszeredában Fotó: Pinti Attila

A Sportklub rosszul kezdte a szezont, első négy meccsén mindössze két pontot gyűjtött, majd megszerezte első győzelmét is, vasárnap idegenben legyőzte a Brassói Coronát. A program szerint egymás után három hazai meccs következik, pénteken kora este a DVTK Jegesmedvék vendégeskedett a Csíkszeredában – ez volt az első találkozó, amelyet az Erste Liga új idényében saját közönsége előtt játszhatott a Sportklub.

Az első harmadban többet próbálkoztak a kék-fehérek és ennek végül meg is lett az eredménye, negyedóra játékot követően Rokaly Norbert távoli találattal vezetést szerzett. A második játékrészben kiegyenlítettebb játék zajlott a jégen, előbb a hazaiak, majd a vendégek védekeztek ki egy emberhátrányt. Mikor már úgy tűnt, hogy nem esik gól a második húsz percben, a DVTK kihasználta, hogy a hazaiak rossz ütemben cseréltek,

Szirányi próbálkozását még védte Adorján, a kipattanót Ritó az üres ketrecbe lőtte, így egyenlítettek a vendégek.

Sokkal eseménydúsabb volt az utolsó harmad, melynek elején Razumnyak került ziccerbe és élt is vele – a DVTK átvette a vezetést.

A hazaiaktól ismét Rokaly Norbert villant, ám nem tudta ismét legyőzni Vorist, ez pillanatokkal később testvérének, Szilárdnak már sikerült: Részegh Tamás passzából egyenlített a 44. percben. Az események a Sportklub akarata szerint történtek a jégen és az 53. percben ismét megszerezték a vezetést, ehhez a szerencse is kellett: Kulesov kiállítását követően emberelőnbyen játszottak, Stach passzát követően a korong megpattant Galajda korcsolyáján, ez pedig becsapta a kapust és a kapuba csorgott.

Az előnyt viszont nem tudta megőrizni a Sportklub, erről ismét Razumnyak gondoskodott, szép egyéni akció után egyenlített.

Közel hat perc maradt a harmadból, és habár hajtott a Sportklub, a DVTK egy emberhátrányt is kivédekezhett, így következhetett a hosszabbítás.

Ez volt a Sportklub harmadik ráadása idén, az első kettőt elveszítette, akárcsak a péntek estit is: habár a hosszabbítás elején Péter Balázs még kapuvasat ütött,

Kubát kiállítása végzetesnek bizonyult, Razumnyak szerezte az aranygólt, a DVTK orosz légiósának mesterhármasával legyőzte a címvédőt.

A Sportklub ötödik vereségét szenvedte el, szombaton 18.30-kor ismét hazai jégen játszik, a Debreceni EAC csapatát fogadja.

A DEAC az idény első győzelmét meglepetésre a Gyergyói HK otthonában aratta, a Brassói Corona magabiztos, 5–1-es sikert ért el a DAB ellen, míg a BJAHC hasonló eredménnyel zárt az Újpest otthonában, míg a Fradi nem botlott a FEHA19-cel szemben.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz
Csíkszeredai Sportklub–DVTK Jegesmedvék 3–4 (1–0, 0–1, 2–2, 0–1) – hosszabbítás után
Gólszerzők: Rokaly Norbert (15.), Rokaly Szilárd (44.), Dávid Stach (53.), illetve Ritó László (40.), Valentin Razumyak (42., 55., 62.)
Kapura lövések: 37–27
Kiállítások: 8, illetve 10 perc