A Debrecen elvette a GYHK veretlenségét

Gergely Imre 2022. október 07., 21:44 utolsó módosítás: 2022. október 07., 21:50

A Gyergyói Hoki Klub játszott fölényben, de a DEAC lőtte a gólokat, így a gyergyószentmiklósiak elszenvedték első vereségüket az Erste Liga 2022–2023-as kiírásában. A piros-fehérek az első harmadot rontották el nagyon, és háromgólos hátrányból már nem tudtak visszakapaszkodni.

Fotó: Szász Adorján

A gyergyóiak a száz százalékos teljesítménnyel, négy győzelemmel lehozott magyarországi túrájuk után talán túlságosan magabiztosak voltak, támadtak, de a védekezésre nem figyeltek eléggé, és négy ellentámadásból négy gólt kaptak az első 20 percben. Közben emberelőnyben Jalonen lövése még beakadt Hetényi ketrecébe (talán Sárpátki még hozzáért a koronghoz), de a lényegen ez sem változtatott, a szünetben 1–4 állt az eredményjelzőn.

Ezt követően mindent megpróbáltak a gyergyóiak a felzárkózásért, de erejükből ezúttal csak egy második Jalonen gólra futotta a középső játékrészben. Ezt leszámítva Hetényi mindenhová odaért. A debreceniek csak a védekezésre koncentráltak, de amint lehetett, kontráztak és a nagy GYHK-nyomás ellenére ők tudtak betalálni. 2–5 lett a vége.

Ezzel a GYHK elszenvedte az első vereségét az idei Erste Liga szezonban. György József, a debreceniek vezetőedzője pedig győzelemre vezette a csapatát szülővárosában.

A ligában most bemutatkozó ukrán játékvezető négyesre semmilyen panasz nem lehet, kifogástalanul vezették a mérkőzést.

A GYHK szombaton 18.30-tól a Dunaújvárosi Acélbikákat fogadja.

A nap többi meccsén a Brassói Corona magabiztos, 5–1-es győzelmet aratott a DAB felett, míg a BJAHC hasonló eredményt ért el az Újpest otthonában. A Fradi nem botlott a FEHA19-cel szemben, míg a DVTK hosszabbításos győzelmet aratott a Sportklub vendégeként.

Jégkorong Erste Liga alapszakasz:
Gyergyói Hoki Klub–Debreceni EAC 2–5 (1–4, 1–0, 0–1).
Gólszerzők: Jimi Jalonen (10., 28.), illetve Dominik Novotny (5.), Molnár Dávid (10.), Bukor Rajmund (12.), Jan Dalecky (16.), Jakub Izacky (53.).
Kapura lövések: 37–22.
Kiállításpercek: 6–16.