Egyszerű volt a képlet: mivel mindkét csapat megnyerte első két összecsapását, így a találkozó győztese váltja meg a pekingi repülőjegyét.
A magyarok helyzetét nehezítette, hogy szombaton 22.30-kor fejezték be a norvég elleni nehéz mérkőzésüket, míg a házigazda előző nap délután lépett pályára, és könnyen verte a lengyeleket.
Gyorsan, már 84. másodpercben vezetést szerzett az esélyesebb házigazda, egy centerezés után Klara Hymlarovának nem volt nehéz dolga. Egy rövid szakaszt leszámítva a csehek birtokolták többet a korongot, majd egy kapu előtti kavarodásnál Lenka Serdar emelt a hálóba.
A rossz sorozat nem ért véget: hiába került emberelőnybe a magyar válogatott, és hozta el a korongot a támadóharmadban, ezzel Vendula Pribylova lépett ki, és nem hibázott. A második harmadban is hasonló volt a forgatókönyv: a csehek irányították a játékot, a magyaroknak elvétve akadtak helyzetei.
A 28. percben villámgyors akcióból a csehek két passzból a vendégkapu előtt teremtek, és Samantha Ahn Kolowratova Németh Anikó válla fölött a hálóba emelt.
Szinte hibátlanul védekezett a cseh válogatott, jól őrizte előnyét, és amikor a hajrában még egyszer emberelőnybe került, Denisa Krizova használta ki, hogy a védők nem tudtak felszabadítani.
Az 58. perc végén Huszák Alexandra kerülte meg a kaput, és húzta be a rövid sarokba a pakkot, így sikerült szépíteni.
A női jégkorong 1998 óta szerepel az olimpia műsorán, a magyarok – akik idén először játszhattak világbajnokságon az elitben, és végeztek a kilencedik helyen – sohasem jutottak el játékokra, de most voltak hozzá a legközelebb, egyetlen győzelemre.
„Senkit nem érdekel, mennyit dolgozol, csak hogy nyersz vagy veszítesz” – vallja Péter Róbert, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője. A szakemberrel az embert próbáló szezon tanulságairól, a szakmai háttérmunkáról és a jövő építéséről beszélgettünk.
Kerekes Éva apróbb egészségügyi probléma miatt kénytelen kihagyni a román női kézilabda-válogatott utolsó két Eurokupa-csoportmérkőzését, a zetelaki balszélső viszont bízik abban, hogy a Bajnokok Ligája negyeddöntőben már pályára léphet.
Locsolásból hazatartva az utcán adott hangot politikai nézeteinek egy sepsiszentgyörgyi fiatal, akit a Sepsi OSK vezetőségi tagjai bántalmazhattak.
Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke elutasította a meghívást, hogy májusban Romániába látogasson a NATO-csúcstalálkozóra – írja a Mediafax hírügynökség.
Nagy romboló erejű robbanóanyagot és annak működésbe hozásához szükséges gyutacsokat találtak Szerbiában a Magyarországot Szerbiával összekötő gázinfrastruktúra közvetlen közelében – tájékoztatta Aleksandar Vucic szerb elnök Orbán Viktor miniszterelnököt.
A kormány ugyanis, ha nem tudta volna, kétmilliárd lejnyi bérhátralékkal tartozik nekik, amit ők maguk pereltek össze maguknak. És akkor a lehetséges kamatokat még nem is vettük számításba…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!