Nem tudtak túljárni a kapus eszén a magyar női hokisok

MTI 2022. augusztus 28., 20:49

A magyar női jégkorong-válogatott kikapott a házigazda dán csapattól a világbajnokság vasárnapi játéknapján.

Egyetlen gól döntött a győztes kilétéről Fotó: iihf.com

Pázmándi Zsófia kapuvason csattanó lövése volt az első komoly helyzet, és a folytatásban is a magyarok játszottak mezőnyfölényben. A dánok ellentámadásokból vagy emberelőnyben tudtak veszélyeztetni. A szünet előtt megint Pázmándi került ziccerbe, de kihagyta.

Magyar emberelőnnyel indult a második harmad, ám mindkét oldalon jól védtek a kapusok. A Cortina-együttes kettős majd szimpla emberelőnye alatt sem sikerült betalálni, innen fordultak a csapatok a harmadik játékrészre.

A 44. percben Julie Ostergaard lépett ki, és emelt a spárgázó Németh Anikó jobb lába fölött a kapuba. A hajrában kapusát lehozva támadt a magyar válogatott – amely nyolc emberelőnyt hagyott ki –, de mindent védett a dán kapus.

Pat Cortina szövetségi kapitány együttese – amely csütörtökön 4–2-re legyőzte a németeket, majd pénteken 7–1-re kikapott a csehektől – hétfőn 20.30-kor a svédekkel találkozik még.

Női jégkorong, elitvébé, B csoport, 4. játéknap:

Dánia–Magyarország 1–0 (0–0, 0–0, 1–0).
Gól: Ostergaard (44.).

Az állás: 1. Csehország 6 pont/2 mérkőzés, 2. Svédország 5/2, 3. Magyarország 3/3 (5–10), 4. Dánia 3/3 (4–10), 5. Németország 1.

Az ötös utolsó helyezettje kiesik a divízió I/A-ba, míg a legjobb három a negyeddöntőben folytatja.