Nem találta magát a GYHK, a Fradi szerzett előnyt a döntőben

Gergely Imre 2023. március 20., 21:36

Többet vártak a szurkolók a Gergyói Hoki Klub első Erste Liga döntős meccsétől. A piros-fehérek az első harmadot elrontották, és utána nem tudtak talpra állni. Az FTC vezet a négy győzelemig tartó párharcban.

Gyengén indította a finálét a gyergyói alakulat Fotó: Szász Adorján/GYHK

Hétfőn este nagyon nem úgy zajlott a jégkorong Erste Liga döntőjének első mérkőzésén az első harmad, ahogy azt a gyergyói szurkolók szerették volna.

A GYHK nem találta önmagát, mintha ők utaztak volna többszáz kilométerre. A Ferencváros egyértelműen jobb, gyorsabb volt az első pillanattól.

Hrabal már a 3. percben betalált, és a játék képe alapján csak idő kérdése volt a második vendég gól is. Ez a 17. percben jött: Marva bombázott középről Rinne ketrecébe. 0–2-vel fordultak a felek az első szünetre.

Fotó: Szász Adorján/GYHK

A második harmadra tért magához a Gyergyói Hoki Klub és Sylvestre gyorsan közelebb is hozta a házigazda együttest. A játékrészt uralta a Szilassy legénység, de az egyenlítés nem sikerült a számos nagy helyzet ellenére.

Az utolsó 20 percben ment előre a hazai együttes, de Aranyról minden kijött, Betteridge pedig emberelőnyben még rárakott egyet a vendégek előnyére (1–3).

Kevesebb, mint 5 perc volt hátra a rendes játékidőből, amikor Orbán szépített, de az egyenlítő gól nem lett meg.

A Ferencváros továbbra is hozza a győzelmeket idegenben. Vezet a döntőben.

Folytatás kedden 18 óra 30 pertől szintén a gyergyószentmiklósi jégpályán.

Jégkorong Erste Liga döntő első mérkőzés:

Gyergyói Hoki Klub–FTC-Telekom 2–3 (0–2, 1–0 1–1).
Gólszerzők: Sébastien Sylvestre (23.perc), Brance Orbán (56.), illetve Jozef Hrabal (3.), Julius Marva (17.), Oliver Betteridge (48.).