Amint a magyar szövetség (MJSZ) honlapján olvasható: az omikron-változat terjedése miatt sok európai szövetség döntött úgy, hogy februárban nem hívja össze férfi nemzeti csapatát. Ennek biztonsági okai vannak, és ez számos országban lehetővé teszi a hazai bajnokságok számára,
hogy átütemezve megtartsák azokat a mérkőzéseket, amelyeket a járvány miatt eddig halasztani kellett.
Amúgy Szlovénia is lemondta a február elejére, Bledbe tervezett két találkozót a magyar csapat ellen. Az MJSZ minden erőfeszítést megtett annak érdekében, hogy februárra ellenfelet találjon, de nem járt sikerrel. Mivel az olimpiai játékokat is ekkor tartják, világossá vált, hogy nagyon kevés ország lehet ellenfél. Emiatt minden körülményt mérlegelve az a döntés született, hogy a magyar válogatott nem játszik februárban.
„Kár, hogy a helyzet nem teszi lehetővé, hogy februárban lejátsszuk a tervezett meccseinket. Előre nézünk, és nagyon motiváltan várjuk a májusi szlovéniai világbajnokságot. Most véglegesítünk egy nagyon érdekes és izgalmas menetrendet a torna előttre. Remélem, hogy a helyzet javulni fog és lehetővé teszi majd számunkra, hogy teljesítsük ezeket a terveket” – fogalmazott Sean Simpson szövetségi kapitány.

Lejárt a megállapodás az egyik tévétársasággal, így a Román Kézilabda-szövetség (FRH) előrehaladott tárgyalásokat folytat egy médiacsoporttal a közvetítési jogokról. Négy helyszínen elkezdődött az U18-as női világbajnokság.
A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.
Kiskorú lányt akart rávenni nemi aktusra a csíkszeredai helyi tömegközlekedési vállalat egyik sofőrje, akinek időközben már megszüntették a munkaviszonyát. Az eset a buszpályaudvaron történt, a rendőrség büntetőeljárást indított.
Hat éve az utolsó hívek is itt hagyták a földi létet a Hunyad megyei Nagypestényben, azóta nincs, aki gondját viselje a hátszegi település műemlék templomának. Július folyamán az Arad megyei Feketegyarmat református Férfiköre „fogta meg a munka végét”.
A Ceutából érkező felvételek bizonyítják, hogy az ellenőrzés nélküli illegális bevándorlás konkrét veszélyt jelent az európai határok biztonságára – hangoztatta Giorgia Meloni olasz kormányfő.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!