Nem indult jól a brassói hokivébé a romániai válogatottnak

Székely Sport 2021. december 13., 23:29 utolsó módosítás: 2021. december 13., 23:30

A javarészt székelyföldi fiatalokból álló U20-as romániai válogatott Dél-Korea elleni vereséggel mutatkozott be hétfőn este a brassói divízió II/A jégkorong-világbajnokságon.

Beragadt a rajtnál Románia U20-as hokiválogatottja Fotó: Román Jégkorong Szövetség - FRHG/Facebook

A Jason Power vezetőedző, illetve Kenny Rausch és Elekes Levente másoedzők által felkészített ifjúsági válogatott Dél-Korea ellen debütált a negyedik értékcsoportnak megfelelő brassói tornán. A divízió II/A jelű vébén, ahol 2002 után született játékosok alkothatják a válogatott kereteit, az első helyezett jövőre feljut a harmadik vonalba, míg az utolsó kiesik a divízió II/B csoportba.

A romániai válogatottnak nem sikerült a pontszerzés hétfői nyitómérkőzésén. A gól nélküli első harmad után az ázsiaiak megléptek két találattal,

s bár a 43. percben a Sapientia U23-nál hokizó Antal László faragott a hátrányból, a dél-koreaiak két késői góllal bezsebelték a három pontot.

Az első játéknap másik találkozóin Nagy-Britannia Spanyolország, míg Olaszország Litvánia ellen nyert nagyon simán.

A keddi első mérkőzésen Nagy-Britannia Litvániával, aztán Spanyolország–Dél-Koreával csap össze, a romániai válogatott 20 órától játszik Olaszországgal.

Divízió II/A-csoportos, U20-as jégkorong-világbajnokság  – Brassói Olimpiai Jégcsarnok, első forduló
Dél-Korea–Románia 4–1 (0:0, 2:0, 2:1)
Litvánia–Olaszország 0–7 (0:0, 0:4, 0:3)
Nagy-Britannia–Spanyolország 7–2 (1:1, 3:1, 3:0)

Két értékcsoporttal fennebb, a divízió I/A-ban érdekelt a magyar válogatott második mérkőzését is elveszítette a dániai Horsholmban zajló világbajnokságon. A kazahok után (3–1) a fehéroroszok 8–2-re győzték le Horváth András együttesét, amelynek Csiszér Ádám és Ambrus Csongor személyében két csíkszeredai születésű játékos is tagja.

A keddi szünnap után a magyar válogatott ellenfele szerdán Norvégia lesz.