Mint ismeretes, egy évvel korábban, a Bulgária elleni meccsen kitört tömegverekedés miatt a romániai válogatott több játékosa több mérkőzésre szóló eltiltást kapott, így ők nem utazhattak az idei horvátországi világbajnokságra. Az egyik legjobb hazai csatár Ana Voicu pedig épp az utolsó bajnoki meccsen szenvedett súlyos sérülést, így rá sem számíthatott a csapat az idei vébén – mutatott rá az előzményekre Barabás László.
A végleges utazó keret a világbajnokságot megelőző héten a Csíkkarcfalván sorra került összetartáson állt össze, ahol egy felkészülési mérkőzést is játszottak a Felcsík U15-ös csapatával.
Az öt mérkőzés közül az elsőn nagy tempót diktáltak a mieink és ez meg is hozta az eredményét egy 7–0-s győzelem formájában Szerbia ellen.
– mutat ár az edző.
Ez az erő megmaradt másnapra is, amikor a házigazda Horvátország következett, akik egy éve még magasabb értékcsoportban szerepeltek, ez is mutatta, hogy jóval erősebbek, mint amilyenek a szerbek voltak. Jó meccs volt, 4–2-re győztek a romániai lányok.
Litvánia ellen 1–3-as hátrányban voltak a mieink az 53. percben, de az első romániai gólt is szerző és így mesterhármast elérő Bende Júlia fél percen belül egyenlített, Szekeres Edit találata pedig a győzelmet is meghozta.
„A litvánok elleni meccset sajnos nem kezdtük jól, az öltözőben ragadtak a játékosaim, felülkerekedett rajtunk az ellenfél az elején.
– összegez Barabás.
Ukrajna viszont egyértelműen jobb volt a romániai csapatnál. Az 1–5-ös eredmény teljesen reális volt. A játékosok fáradtak voltak, a lábak elsavasodtak, nem haladtak a korcsolyák.
Amint az edző fogalmaz, az ukrán volt az egyetlen csapat ezen a vébén, amely mind az öt meccsen azonos energiaszinten tudott hokizni, és volt egy soruk, amely kiemelkedett a mezőnyből. Ehhez hozzá tartozik, hogy Ukrajna sok helyről kapott különféle segítséget az elmúlt évben, Svédországban, Kanadában készülhettek. Egyértelműen ők voltak a legfelkészültebb válogatott.
A romániai együttesnek az utolsó meccs nem okozhatott gondot, Bulgária gyengébb játékerőt képviselt, fáradtan is meglett a 4–1-es győzelem.
A mérkőzésnek volt némi pikantériája az egy évvel korábbi tömegverekedés miatt, de most szó sem volt semmilyen feszültségről.
Utána pedig nagyon szurkoltunk a horvátoknak, akik Ukrajnával játszottak. Ha nyertek volna, akkor mi lettünk volna a feljutók. Vezetett is Horvátország, aminek nagyon örültünk, de az öröm nem sokat tartott, Ukrajna verhetetlen volt. Így ezüstérmesek lettünk” – zárja a világbajnokság összefoglalását Barabás László.
Mint leszögezte, nem csak elégedett az ezüstéremmel, de nagyon büszke is a lányokra. Sikerült szintet lépni tavalyhoz képest. „2025-ben jó esély lesz a feljutásra, ha a következő szezonban mindenki beleteszi a szükséges munkát, és akkor velünk lehetnek azok is, akik most hiányoztak.
Mindemellett lényeges, hogy a csapat játékosai közül a legtöbben még 18 év alattiak. A Romániai Jégkorong Szövetségben már van szó arról, hogy jövőre U18-as válogatottat is összeállítson Románia.
Míg 2023-tavaszán csak egy bukaresti csapat vett részt a bajnokságban a gyergyószentmiklósi Fox Hockey mellett, most visszatért Csíkszereda és csapatot indítottak Csíkkarcfalván és Marosvásárhelyen is. Nekünk gyergyóiaknak a magyar bajnokságnak köszönhetően valamivel több rutinunk van, de sok lánynak jót tett, hogy szerepelhetett a bajnokságban. Talán legutóbb több, mint húsz éve volt ilyen. Úgy gondolom, ez a fejlődés Laczkó Leventének, a Fox Hockey vezetőjének köszönhetően indulhatott el, pár éve még csak ő gondolta komolyan, hogy érdemes foglalkozni a női jégkoronggal. Ez a mostani eredmény az ő érdeme is.
– fogalmazott a válogatott edzője.
Méltó ünnepi hangulatban, immár ötödik alkalommal rendezték meg a csíkszeredai Év Sportolója Gálát szerdán délután. A ünnepségnek otthont adó Csíki Mozi nézőtere zsúfolásig megtelt a helyi sportélet jeles képviselőivel és az őket ünneplő közönséggel.
Az átlagnézőszámokat tekintve az előkelő harmadik helyen áll a Marosvásárhelyi ASA, amelynek mérkőzéseire többen látogatnak ki, mint a Sepsi OSK találkozóira a labdarúgó 2. Ligában.
Keresési akció zajlik Kovászna megye területén, miután egy személy március 4-én arról értesítette a hatóságokat, hogy egy ismeretlen férfit látott a Olt folyó partján, Sepsibükszád térségében.
Egy „mini nyugdíjjal” indult Balin, dán repülőjegy-lemondással folytatódott, és végül Ausztráliában kapott új irányt a sepsiszentgyörgyi fiatal házaspár története.
A parajdi turizmus évtizedeken át szinte egyet jelentett a sóbányával. A bányakatasztrófa sújtotta székelyföldi település idegenforgalmának helyzetét Moldován László, a Sóvidék–Hegyalja Turisztikai Egyesület elnöke ismertette a Krónikával.
Az akadémiai falakon túli kitekintésre készülő kolozsvári társadalomtudományi folyóirat bemutatóján jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!